Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szólnak az emberek bele...

Miért szólnak az emberek bele más életébe?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam màr, hogy az itt vàlaszolók kérdőre vonjàk a kérdezőt, hogy miért szül, ha kevés a jövedelmük, ha nincs sajàt hàzuk stb. Mire jó ez?
2015. aug. 2. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Mert ez az igazság.
2015. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor sem kellene màs életével foglalkozni.
2015. aug. 2. 09:32
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Amíg másokkal vannak elfoglalva,addig sem kell a saját életükkel szembenézniük. Az empátia és segíteni akarás már régen kiveszett,nem csak itt. Ide stresszt levezetni járnak az emberek, ez a válaszokban megjelenő agresszióból is érződik. Majdnem minden kérdés alatt vannak támadó válaszok. A trollok lelkivilága meg eleve sérült,őket már egyenesen boldoggà teszi, ha másokat idegesíthetnek. Szomorú.
2015. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem teljesen értem.

Az indok szerintem az, hogy a saját életét mindenki úgy rontja el, ahogy akarja, de egy másik személyt, egy gyereket nincs joga belekényszeríteni egy nehéz élethelyzetbe.

Ezzel csak az a gond, hogy az ilyen jellegű felelősségvállalásnál a gyerek mintha "köztulajdon" lenne, mindenki roppant felelősséget érez iránta, de amint kiírnak egy olyan kérdést, hogy "XY szerintem rosszul neveli a gyerekét, hogy szóljak neki?" azonnal húsza hurrogják le, hogy törődjön a maga dolgával.

Én ezt a kettős mércét nem értem.

2015. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha már valaki a világ elé teregeti a szennyesét,akár egy ilyen anonim oldalon,ne várja,hogy a hülyeségét elkezdik támogatni a vàlaszadók.És igen,így van!Ne szüljön,akinek nincs egzisztenciàja.Most nem arról beszélek,aki még egy évig anyósnál lakik,mert épül háza,vagy aki véletlenül terhes lesz,hanem azokról,akik tudatosan tervezik a gyereket,mert az kell.Közben se pénze,se lakása,se albérlet,semmi.Ők ne szüljenek,ha nem làtják a fényt az alagút vègén.Nem kötelező szülni,csak társadalmi elvárás sajnos.És az mire jó,ha megszüli a semmire,bekerül az oviba,és egy szebb,nagyobb játékot sem tud neki venni?Vagy amikor először kér tàblagépet,mert a padtársának van.Magyarázd el neki,miért nincs rá 20 ezer forintod.Magyarázd el neki,hogy az osztálytársa szüleinek volt esze,és pénze,mikor ő született.Igen,igen,úgy kell nevelni,hogy ne ez számítson neki,közhely.Nem,nem kellett volna megszülni,ha ilyen alap dolgot sem tudsz neki megadni.És Mert ez ma már alap.És hiába jön mindenki a bezzeg régen szöveggel.Ma már ma van.Nem a földeken dolgoznak az emberek,és mindent maguknak termelnek büszkén,boldogan,hanem egy városban robotolnak boldogtalanul,pénztelenül,de szaporodni azt muszáj.Mehet a piros kezecske nyugodtan,a tény attól még tény!
2015. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valaki nem akar kritikát, ne teregesse ki ki az anyagi helyzetét, párkapcsolatát a nyilvánosság elé. Senki se fogja megdicsérni azt az anyukát, aki minden hónap végén kiírja, h elfogyott a pénze, nincs otthon, csak egy csomag mák meg egy konzerv, mit adjon enni a gyerekeinek, egy hétig, a családi pótlékig. Akármit javasolnak a válaszolók, nincs otthon semmi hozzávaló, egy kanál liszt, egy marék rizs, semmi és valaki így vállal gyereket, h a hónap utolsó hetében éheznek. Tessék, akkor most én is beleszóltam az életébe, mert véleményt nyilvánítottam, elítélem őt.
2015. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!