Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik azok a feltételek, amelyek...

Mik azok a feltételek, amelyek meglétével nyugodt szívvel vállalhat egy pár három gyermeket?

Figyelt kérdés

A saját véleményetekre vagyok kíváncsi. Kb. mennyi bevétel/hó, mekkora ingatlan, milyen életvitel és stb. ami még eszetekbe jut.

Köszönöm!


2015. aug. 2. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem árt, ha van ház és nem albérlet, mert manapság háron gyerekkel albérletet találni az mission impossible szinte vagy, ha igen, akkor horror áron. Szerintem alsó hangon kell 400 ezer bevétel, de ebből nincs dőzsi.

Nálunk most születik a harmadik. 450 ezer lesz a bevételünk, de 150 hitel plusz rezsi, plusz 50 tankolás. 130 m2-es két szintes családi házunk van. Ha a kicsi két éves lesz mindenképp dolgoznom kell, mert ez a pénz is kevés lesz három gyerekre, nem, majd, ha csak gyest kapok.

Amúgy relatív a kérdés. Meg kellene kérdezni a szegénytelepen élő kisebbséget is, hogy ők vajon mire vállallnak 5-8 gyereket!

2015. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát legalább 4 szobás lakásba vagy házba vallalnék a mostaninál jobb keresettel. Kb 300-at keresünk ketten, még 2 gyerekben sem vagyok biztos, majd kiderül. Igaz pár év múlva nem lesz hitel így jöhet a második de harmadikat ennyiből nem. 3 szobás a házunk így 3 gyerek ilyen szempontból sem jó ötlet nekünk.
2015. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2 gyereket tervezünk (most dolgozunk a másodikon), de nem zárkózunk el 3 gyerektől sem. Saját otthonunk és autónk van. Jelen állás szerint, nappali, szülői háló, vendégszoba egy gyerekszoba, illetve van még egy teljesen üres szobánk (összesen 4 hálószobánk van), konyha, 1 fürdő-wc, folyosó (hármunknak túl nagy is). Északnyugaton élünk egy kisvárosban, férjem havi nettó bevétele kb 250 000Ft/hó, nekem jelenleg 145 000 Ft gyed jár havonta, plussz csp plussz adókedvezmény, így simán vállalnék a későbbiekben 3. gyereket is, de szerintem nem feltétlen kell ekkora ház és bevétel a 3 gyerekhez, nekünk van kiskertünk és pár darab tyúkunk hobbiból. Kislányomnak 15000 forintot teszünk félre havonta, illetve van kb 700 000 forint félretett pénzünk (amit ősszel el is fogunk verni, mert körbe kell szigetelni a házat :( ) Amikor ketten voltunk csak, simán elvertük a pénzt, sosem takarékoskodtunk meg semmi, de most sokkal jobban odafigyelünk, takarékoskodunk is, magam főzök, itthon vagyok takarítok (baba előtt volt bejárónőnk, de utólag belegondolva csak lusta disznó voltam :) ) Eljutunk néhány napra nyaralni. Semmi babacuccot nem adtam el (kislányom 13 hónapos), mert szeretném, ha az szolgálná a 2. gyereket is!
2015. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ja nincs hitelünk!

Utolsó voltam

2015. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as hogyan jár neked 145ezer Ft gyed? A gyednek maximuma van.
2015. aug. 2. 12:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Gondolom a bruttóját írta le.
2015. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

saját ház

indkettőnek 200 netton felüli fizu

2 kocsi

gazdag rokonok


egyéb feltételekkel is vállalhatnak, csak a kérdés a nyugodt szívvel való vállalásra vonatkozott

2015. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

bruttó kérdező...

3 voltam!

2015. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. 150 rezsi és hitelünk cakkpakk. Kicsit félreérthetően fogalmaztam.
2015. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
5 szobás családi ház minimum és 700-800ezer ft bevétel.
2015. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!