Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki szokott adni édességet a...

Ki szokott adni édességet a gyerekének és ki nem? Miért?

Figyelt kérdés

Csak azok válaszoljanak, akik szívesen kiteszik magukat a lepontozásnak, mert itt sokan nem viselik el, hogy más másképp gondolkodik. Nekem minden válasz hasznos.

A kérdést egy korábbi kérdés ihlette, amiben a palacsintát alázták vagy védték.


2015. aug. 3. 15:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Adok nekik, heti 3-4x. Azért mert szeretik. Tökéletesen egészségesek a gyerekeim (3)
2015. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%

Én adok, hogy ismerjen meg mindent.

Szerencsém van, nem édes szájú a 2 évesem, a palacsintát kifejezetten nem szereti, nem eszi meg.


Barátnőm semmi "mű" dolgot nem ad a gyerekeinek, csak amit ő készít. Olyan falánk a 3,5 éves lánya, na meg pofátlan. Minden idegen helyen mindent "felzabál". Mert otthon nem kap. És még kér is, ha nem kap.

2015. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%

Édesség és édesség között óriási különbségek vannak.

A palacsinta nálam teljesen rendben van, én még a házi sütinek sem vagyok ellenére. Néha néha egy tejszelet belefér.


DE: nyalóka, kemény cukor, PEZ, MAOAM, csoki tonnaszámra szerintem nagyon káros. Sajnos erről nem sikerült meggyőznöm a családot és a rokonságot, meg is lett az eredménye. :(

2015. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Adok. Az egész család édesszájú. A palacsintával semmi baj.
2015. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

adok bár még csak egy éves, így nagyon kevés dolgot, süteményeket. túrórudit csokit ilyesmit nem szokott kapni.

Azért adok neki mert imádok enni, imádok sütni (nem, nem vagyok dagadt és cukorbeteg sincs a családban, csak épp mozogni is szeretek) és imádom látni ahogy neki ízlik.

2015. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Hagyjuk a palacsintát, csak példa volt, mert nemrég volt egy kérdésben. :)

Igen, nagy különbség van az édességek között, való igaz.

2015. aug. 3. 15:40
 7/27 anonim ***** válasza:

A saját étkezési elveimet tartom nála is, csak értelemszerűen finomítva (ő nem kap kávét, alkalomszerűen se iszik alkoholt, stb :)).


Az étkezésem döntő részét egészséges ételek teszik ki. Édesség, megfelelően kis arányban szerintem belefér.

Műkajáktól (chips, cukorka, bármilyen gyerekeknek szánt, de iparilag feldolgozott) igyekszem távol tartani, de nincs tiltva. Ha valahol kap, akkor kap. Mi itthon ritkán tartunk ilyeneket.

Felvágottat, virslit itthon nem kap, helyette inkább szeletelek csirkemellet.


De ha bölcsődében vagy vendégségben egyszer-egyszer kap ilyet, az még belefér. A napi étkezésébe nem szeretném beleépíteni még egy ideig.


Két dolog van, amit viszont máshol sem engedek még jó ideig: tej (családban előforduló allergia miatt), illetve hal a szálkaveszély miatt. Ismerős gyereke sajnos fulladt meg halszálkától, így halat kizárólag itthon kap és atomjaira bontom a halat, mielőtt megkapja. Máshol nem pöcölnének ezzel.

2015. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hát én is a mértékben hiszek.
2015. aug. 3. 15:45
 9/27 kloetta ***** válasza:
16 hós a fiam, csokit nem kapott még soha, de imádja az édességet. házi sütik, puding, tejszelet, palacsinta, dörmi, túró rudi, ..... persze nem ezt esszük minden nap, de nem tiltom el tőle.
2015. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Adnék ha megenné.

Az én fiam 3,5 éves, már eljutottunk addig, hogy sima piskótát, palacsinta tésztát, vagy egy túrós táskát megeszik. Vagy néha valami csoda folytán megeszi a tejszeletet :)

2015. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!