Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a gyerekének volt már...

Akinek a gyerekének volt már lázgörcse. Tényleg olyan szörnyű, mint amit olvasni lehet róla?

Figyelt kérdés
Magas láza van a kisfiamnak és rettegek a lázgörcstől. Jól beparáztattam magam a neten olvasottakkal. :( Azt szeretném tudni, hogy közvetlenül a görcs előtt volt bármi előjel? Bármi! ??
2015. márc. 24. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:

kérdező, én lázgörcsös kisgyerek voltam, nem tudom, anyukámék hogyan élték meg, majd megkérdezem.

A lányomnak egyszer volt lázgörcse 3,5 éves lehetett kb. akkor azt láttam, hogy elkezdett remegni és remegett mint egy kocsonya, de magánál volt. Nem volt szörnyű, de én is megijedtem, mivel a méréseim alapján pár perc alatt (ha nem mp alatt) ment fel a láza 36-ról 39,6-ra. Lehet volt az 2-3 mp is, fene se tudja.

Nem tudom, hogy a lázgörcsnek vannak-e fokozatai.

De nem mindenki hajlamos rá, sőt, szerintem csak kevesebben igen.

2015. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem volt lázgörcs a lányomnál, viszont én attól féltem, hogy az. Csak remegett, esett össze, én ezt tévesztettem vele össze. Mi kórházba is kerültünk, egy elég súlyos fertőzése és láza volt, ezek okozták. A doki azt mondta, hogy lázgörcsnél fixálnak, arról meg lehet ismerni. És (bár ezt nem tudom, hogy lehet egyszerűen megcsinálni egy stresszhelyzetben), de az a célszerű, ha fel tudod venni telefonnal az egészet és utána megmutatni az orvosnak, mert nekik később nagy segítség. Egyébként amit megtehetsz, hogy nagyon figyelsz a lázra, hogy ne menjen fel.
2015. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

olyankor nincs eszméleténél, szeme egy pontba mered, vagy felakad, ha rázkódik(mint egy epilepsziás)ügyelni kell, hogy ne tegyen kárt magában(fejét ne verje keménybe, stb)végtagokat, semmit lefogni nem szabad, mert el is törheti.

ami nagyon fontos figyelni mennyi ideig tart, más az időérzék olyankor javasolt órát nézni, az orvosoknak ez fontos információ lesz.

2015. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*meg van lázgörcs ellen kúp amúgy
2015. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olvasni olvastam róla, "tudok mindent", ha úgy vesszük, csak személyes tapasztalatra lettem volna kiváncsi. Bár inkább ne legyen ilyen senkinek! Germicid kúpot kap, abban is van görcsoldó pont a lázgörcs miatt. Este elérte a fiam az eddig maximum 40,4 (szóval 39,9) fokos lázat. Most már jobb a helyzet tapintás alapján de még alszik életem. Biztos van rosszabb helyzet is és én is " lazán kezeltem" a láz dolgokat más gyerekénél, de az ember tényleg ilyenkor éli át az igazi aggódást, mikor a sajátja beteg.
2015. márc. 25. 08:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát a személyes tapasztalatom az, hogy a kívülállóknak ijesztőbb mint aki átéli.

A húgom kapott lázgörcsöt kétszer bárányhimlő alatt.

Az egyik alkalommal pont velem játszott, és rosszullett. 16 éves voltam ő meg öt. Azt hittem meg fog halni. :(

Szerencsére a lányaimnak nem volt eddig, és remélem nem is lesz.

2015. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!