Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka aki megbánta...

Van olyan anyuka aki megbánta a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Ha igen miért?
2015. aug. 4. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Voltak időszakok, amikor Igen. Amikor 36 hetesen lelepett az apuka, mert meggondolta magát. Amikor nem vettek fel dolgozni, mert egyedülálló anya voltam. Amikor kilátástalan volt a jövő.
2015. aug. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az első néhány hétben, igen. Mély depresszióba estem, nagyon keményen szenvedtem, fizikailag és lelkileg is. Akkor sajnos eszembe jutott, hogy ez tévedés, és ha akkor esélyem lett volna semmissé tenni, valószínűleg megteszem. Most már jól vagyok, és a legjobb döntés volt a babavállalás. Személyiségfejlesztő volt, és nagyon sok széppel is jár.
2015. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Egy ilyen nőt ismerek. Fiatalon lett terhes, a gyerek apja elhagyta. A gyereket a nagyszülők nevelik. Azóta szült egy gyereket a férjének őt szereti. Szerintem az oka, hogy nem akarta.
2015. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Vannak olyan időszakok amikor mindenki. Pl az első pár hétben amikor rádöbbensz hogy ez nem olyan mint ahogy elképzelted. De van aki akarja aztán mégis megbánja meg van aki nem akarja, de az egy külön sztori.
2015. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Látom, legtöbben akkor bánják meg, ha egyedül nevelik.

Sajnos én is így jártam és mai napig vallom, hogy sokkal könnyebb lenne az életem, ha a gyerek nem volna, pedig már óvodás lesz.

Persze szeretem, de ha ő nem lenne nem lennék ennyire szegény, már rég kimentem volna külföldre dolgozni és igen, párt is sokkal könnyebb úgy találni, ha nincs egy gyerek melletted.

Eleve a legtöbb ember meg se mer szólítani ha látja melletted a gyereket, hiszen nincs rám írva, hogy egyedül nevelem.

De ezen már nem lehet változtatni hiszen megszületett, szóval kár keseregni a dolgon, attól nem lesz jobb.

2015. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Magát a gyermeket nem fogod bánni, a mikort és a kitőlt megbánhatod de az nem a gyermeked hibája, és sokszor nem is az anyáé, egyszerűen csak néha másként alakulnak a körülmények mint az ember tervezi.


Nem sértésből írom de ha az anya lelkileg erős pozitív személy akkor gyermekkel egyedül is megbirkózik az élettel, nagyon nehéz de van előttem példa tehát tudom hogy nem lehetetlen.

2015. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Előttem leírták, én így gondolom.

A gyerek apjàval mi is külön fogunk menni, lassan 8 év után.

A kislány most lesz 2 éves, szóval tervezett gyerkőc volt.

Könnyebb lenne gyerek nélkül, de már itt van és vele kell megoldanom a gondjaimat. Nem lesz egyszerű újra építeni az életem. Anyuékhoz fogunk költözni, gyerkőc míg bölcsiben van, addig munka. Egyedul biztos nem sikerül kitermelnem albérletre, hiszen Pesten 85.000ft az albérlet. Egy 110.000ft-os keresetből nem lehet fenntartni :(

Nehéz, mert dackorszakos és még a kapcsolatom is sz*r. Ilyenkor megbánom, de aztán azt bánom,hogy azt gondoltamy

2015. aug. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Bár egy "kissé" régen lett feltéve ez a kérdés, azért én válaszolok rá, hátha olvassa valaki. Én is egyedül maradtam a lányommal már fél éves korában.(most 10 éves) Az apjára nem sokat számíthatunk, édesapámmal élünk együtt. Az évek alatt volt néhány próbálkozásom kapcsolatra, de egyikből sem lett semmi komoly. Én is azon a véleményen vagyok, hogy ha ő nem lett volna, akkor most sokkal több és boldogabb lehetnék. Én is szeretnék kimenni külföldre dolgozni (két nyelven beszélek), esetleg letelepedni ott, kibontakozni, megvalósítani önmagamat, az álmaimat, ami által visszanyerném az önbizalmam, sikerélményeim lennének, utaznék és ismerkednék, igen, párom is könnyebben lehetne egyedül. Így viszont maradnak a lemondások, a nyögvenyelős házifeladat írások, a viták a fürdés, lefekvés idejéről, zsúrok, szülői értekezletek, a non-stop kaja gyártás, hétvégén is korán kelés stb. stb. Szeretem a kislányomat és az életemet adnám érte (mint ahogy adom is), de az biztos, hogy ha anno egy minimális rálátásom is lett volna rá, hogy ez lesz belőle, nem vállalom. De hát ki tudta, hogy így lesz? Akkoriban még minden szép és jó volt: édesapával még együtt voltunk, anyukám is élt még (6 hónapos terhes voltam, mikor meghalt) Mondhatni, megbántam, igen. Egy erős igen! Ez van.. talán majd a következő életemben megfontoltabb leszek.
2016. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!