Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy időzítenétek a gyerekv...

Ti hogy időzítenétek a gyerekvállalást ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Becsléseink szerint kb. egy év múlva tartunk ott, hogy annyi önerőnk legyen, hogy nyugodtan belevághassunk egy lakásvásárlásba - persze hitellel.

Egyetlen gyermeket szeretnénk a férjemmel. Van ez az új szocpol, vagyis már CSOK (2015. július 1-től lép érvénybe), amit szintén ki akarnánk használni, hisz 500 000 ft-ról van szó, ami nyilván jól jön, kár lenne veszni hagyni.

Viszont ez ütközik azzal az eredeti tervvel, hogy előbb a lakás, aztán a gyerek. Sokat töprengünk, hogyan kéne megoldani a dolgokat, hogy a csokot is igénybe vehessük. Egy gyerekre elvileg nem lehet aláírni, csak ha megvan, vagy 24. terhességi hetet betöltöttem.

Ti mit tennétek?


2015. jan. 29. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Megvenném a lakást, "összehoznánk" a babát, és a csókot betörlesztenénk a hitelbe.
2015. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bele lehet törleszteni?
2015. jan. 29. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyi lenne az önerőtök és mekkora hitelt szeretnétek felvenni? Arra figyelj, hogy az új szocpolnál meg van határozva, hogy milyen energiabesorolásúnak kell legalább lennie az ingatlannak. A hitellel pedig úgy kalkuláljatok, hogy akkor is tudjátok fizetni, ha gyeden, gyesen leszel. Nekem húzós lenne, hogy 24. hét után megigenylem a szocpolt, hitelt, veszünk lakást, költözünk, de kivitelezhető.
2015. jan. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Addigra olyan másfél millió saját önerőt akarunk.

Az 500 000 forint szocpol (vagyis CSOK) az alapösszeg, azt mindenképp megkapjuk, ennél több lehet, ha más energiabesorolásba esik, vagy 55 nm-nél nagyobb, ez biztos.

Kétszobás lakást akarunk, ezek 5,5-6 között mozognak ott, ahol akarjuk. Ma pedig megtudtam, elvileg kaphatok munkáltatói kamatmentes lakáshitelt is, amint meglesz a 2 év szolgálati időm. Az összegéről még nem vagyok képben, de utánakérdezek majd.

A hitellel úgy kalkulálok, ez természetes. Egyébként évi 200 ezer bruttó cafeteriámat adómentesen beletörleszthetem az esetleges lakáshitelünkbe. Lakástakarékon is gondolkodunk emellett.

2015. jan. 30. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!