Szélcső használata?

Figyelt kérdés

10 hetes kisfiam nagyon hasfájós sajnos. Mindenféle cseppet,tápszert próbáltunk/próbálunk,mivel sajnos kakilnsem tud,legfeljebb ha "rásegítünk", valamint a puki és a büfi is nehezen jön.Sok levegő a gyomrában marad szegénykémnek,ezért szeretnénk kipróbálni a szélcsövet. A kérdésem az,hogy hogyan tegyük.

Kérem csak az válaszoljon,aki érdemben tud segíteni,a "ne használj szélcsövet mert hozzászokhat" tipusú válaszokat nem kérem,mert az nem segítség. Köszönöm.



2015. aug. 6. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos nekünk is kellett használni sokszor, de azután magától rendeződtek a pocakgondok és azóta sincs semmi baj.

Bekentem a fenekét popsikenőccsel és a szélcsövet is belemártottam kissé a kenőcsbe. Nagyon óvatosan bedugtam a popsijába, kb. 1 cm mélyen - de ezt úgyis érezni fogod meddig lehet - és azután nagyon lassan körkörösen mozgattam. Nagyon rövid időn belül jött a puki és ezután kakilni is kezdett.

2015. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Végülis arra voltam kíváncsi,hogy kell-e mozgatni,úgyhogy pláne köszi
2015. aug. 6. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :-) Jó egészséget a kicsinek!
2015. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi is használtunk szélcsövet kb 3-4 hónapos korig, az én lánykám is nagyon hasfájós volt, esténként a Biogaia és a szélcső segített rajta.


Popsikenőccsel be kell kenni picit a végbélnyílást és a szélcsövet is, majd óvatosan be kell dugni a csövet, érdemes tényleg mozgatni is picit. Ez meghozza a székelési ingert. Nálunk nagy segítség volt a hasfájós időszakban. Azóta semmi probléma nincs, már 2 éves nagylány, és teljesen normális a székletürítése.

2015. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

A szélcső a világ legnagyobb találmánya! simán béke-nobelt érdemelne, aki kitalálta :D


Mindenesetre valóban hozzászokhat, tehát nem mindennapos használatra kitalált dolog, de azért semmi gond nincs, ha 2-3 napig is akár többször használod.


Én popsikrémet kentem rá, és óvatosan dugtam be a popsijába, kb mint a lázmérőt, annyira. de érzed, amikor túlérsz a záróizmon, mert nemes egyszerűséggel leereszt a gyerek :D

a cső végénél azért legyen egy textilpelus, mert nem csak a gázok tudnak jönni, hanem bizony sugárban minden más is :o

2015. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En 1-2 honapig tuti hasznaltam fiamnal minden nap!!! Caak ez segitett es jobban aludt mikortol hasznaltuk! Nem szokott hozza semennyire....ugy hasznalruk ahogy elso irta.
2015. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. aug. 6. 14:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem nálunk is hamarosan elmúlik.
2015. aug. 10. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!