Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért akkora baj ha bal kezes...

Mért akkora baj ha bal kezes a gyerek?

Figyelt kérdés
olvastam itt nem egy kérdést és azon belül hogy hogyan lehetne mégis jobb kezes a gyerek mert hogy nem jó ha balkezes.
2015. aug. 9. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért baj. 200 évvel ezelőtt szoktatták át erőszakkal a jobb kézre a gyerekeket.

Szerintem semmi probléma nincs vele.

Max ugye kellemetlen , amikor ír és elkeni a kezével.

2015. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én is balkezes vagyok, és a családban még ketten rajtam kívül balkezesek,minket sem piszkált ezzel soha senki. Semmi hátrányunk nem volt belőle. Ugyanúgy meg lehet tanulni mindent. Maximum volt, aki "rámcsodálkozott", hogy "Jééééééé balból?" :-)
2015. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem baj, a fiam mondjuk kétkezes, enni ballal, rajzolni mind a kettővel, aprókis munkákat jobbal csinál.


Anno azt tanultam, hogy pl villanyszerelő/elektromossággal foglalkozó csak jobbkezes lehet, mert balkéznél az áram a sziven húz át egyből, ha baleset van és vannak még szakmák, ahol javasolt a jobbkezesség, de olyanról nem tudok, hogy kifejezetten baj lenne, ha valaki balkezes gyerek és jujjujjuj.

2015. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol olvastad, hogy ez baj, de ez már régen túlhaladott dolog. Egyáltalán nem baj a balkezesség, átszoktatni viszont hatalmas nagy hiba, egy csomó későbbi probléma okozója lehet.
2015. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőmet átszoktatta erőszakkal a tanítónéni jobbkézre... és ez csak 20 éve volt, nem 200...
2015. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem jelent.


Ha a villanyszerelőt megvágja az áram, akkor majdnem mindegy, milyen kézzel fogta a drótot... (egy mentős)

2015. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan ősrégi csacskaság, mint a szoros pólya, hogy egyenesedjenek a gyerek tagjai, vagy hogy a vékonyszálú hajat le kell nyírni, hogy erősödjön. A nagyszüleink generációjánál még tartja magát ez a "hagyomány", pl. nagymamám is balkezes, de jobb kézzel szoktatták írni. Ballal főz, eszik, varr, hímez, de jobbal ír. Szerencsére mára már belátták, hogy semmivel nem rosszabb a bal kéz használata, mint a jobbé.
2015. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Annyi hátránya származhat belőle, hogy ha a tanítója nincs felkészülve rá, akkor kicsit nehezebben tanul meg írni.

Bár a lányom egyértelműen jobbkezes, mégis sok betűt és számot "tükörben" ír le. Látens balkezes. :)

2015. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt a fiam is csinálja, pedig esküszöm, nem szoktatta senki jobbkezességre, magától ír azzal, de pl. a 6-ot rendszeresen fordítva írja, ugyanígy az n-t is. Én picit tartok ettől, mert öcsém írt mindent így (na ő tényleg balkezes), viszont róla elég hamar kiderült az is, hogy diszlexiás. Nem vagyok szakértője a témának, de bízom benne, hogy ez a tükörírás nem utal egyértelműen erre.
2015. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!