Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a szülőm csinálna 10...

Ha a szülőm csinálna 10 millió Ft adósságot különböző bankoknál, de én ne vagyok kezes (nem vagyok bevonva a hitelügyletekbe) és a szülőnek nincs semmi ingó és ingatlan vagyona, akkor a szülő elhunyta után az adósságokat nem örökli meg a gyerek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert lemondhat az örökségéről.
2013. aug. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Lemondhat a TELJES örökségről. Azaz ilyenkor semmit nem örököl, sem a vagyont (vagy annak maradékát), sem az adósságot.

Fel kell mérni, hogy a hagyaték nagyobb értékű-e, vagy az adósság, és ennek megfelelően kell dönteni.

2013. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az örökséggel együtt elfogadod az adósságot is(nyilván akkor célszerű, ha több pénzt örökölnél, mint amekkora az adósság, de ez jelen esetben nem áll fenn), vagy lemondasz mind az örökségről, mind az adósságról.
2013. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ne értsen senki félre, nincs adóssága szüleimnek, az imént hallottam erről, de nem tudom elképzelni, hogy ilyen létezne
2013. aug. 13. 20:02
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy örökölném e az adósságot, ha a szülőnek nincsen semmije.
2013. aug. 13. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan.


Pl örökölsz 100 Ft-nyi valamit (ingó, ingatlan), a szüleidnek van 80 Ft adóssága, akkor ha elfogadod az örökséget, akkor jár vele az adósság is.


Ha viszont a 100 Ft vagyonra jut 120 Ft adósság, akkor lemondhatsz az egészről, úgy ahogy van. Ebben az esetben nem kell az adósságot visszafizeted, de nem is örökölsz semmit.

2013. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
A bankok nem osztogatják csak úgy a milliókat, ha felvesz valaki hitelt, akkor általában kérnek fedezetként ingatlant.
2013. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

Igen, öröklöd.


Pontosabban mind a pozitív, mind a negatív dolgokat egyaránt öröklöd, MINDENT, ami a szüleid birtokában volt. Az adósságot is, mert az is a szüleidé volt.


Amikor hagyatéki tárgyalásra kerül sor (itt kapod meg hivatalosan az örökséget), akkor ott lehetőséged van a rád eső örökség részt EGYBEN elfogadni, vagy nem elfogadni. Részeket nem választhatsz, csak a TELJES rád eső örökségről nyilatkozhatsz.


Ha elfogadod, akkor téged illet minden, ami a szüleid birtokában volt, és az örökösödési törvény szerint a te részed. Ez lehet pozitív (ha a rád eső vagyoni rész nagyobb, mint a rád eső tartozás rész), de lehet negatív is (ellenkező esetben). Vagyis vagy nő a személyes vagyonod, vagy pedig csökken (a tartozás összegével).


Ha nem fogadod el, akkor semmit nem kapsz, de nem is terhel semmi. Ilyenkor sem gazdagabb nem leszel, sem szegényebb.


Ezért pontosan kell tudni, hogy mennyi is a rád eső vagyonrész, és a rád eső tartozás, hogy megfelelő döntést tudj hozni.

2013. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2013. aug. 13. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!