Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a baj azzal, ha a gyereket...

Mi a baj azzal, ha a gyereket becézik? Miért akarnak sokan olyan nevet adni a babájuknak, amit nem lehet becézni?

Figyelt kérdés
Különben is, mindegyiket lehet...:D
2015. jún. 23. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én direkt nem akarok olyan nevet adni, amit nem lehet becézni, vagy nem tetszik a beceneve. És inkább az utóbbin van a hangsúly, mert ha valaki nagyon akarja becézni a gyerekét az megoldja.


De pl. szerintem a Dávidnak nincs beceneve. Mondjuk a Dave (ejtsd. Dév), de ez inkább felnőtt becenév (egyetem). Vagy lányoknál a Lili. Akkor inkább választanám a Liliánát és akkor lehet Liliként becézni, viszont a Liliána meg nem tetszik.


Egyébként én még soha nem hallottam, hogy baj lenne ha valaki becézi a gyerekét.

2015. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de még akár jól ki is cseszhetnek a gyerekkel. Mindegyik nevet lehet becézni, csak van amelyiket nehezebb és épp azoknál szokták a legbénább beceneveket ráragasztani a gyerekre.
2015. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert egy bizonyos nevet válaszanak a gyereknek és nem a becenevét.


Mellesleg ha a gyerek megszokja, hogy a rendes nevét használják, és a különféle becenevekre nem reagál, akkor nem is fogja senki becézni, még a hülyébb iskolatársak sem.


A keresztlányomnak Judit a neve, és kezdettöl ragaszkodtak ahhoz, hogy így nevezze mindenki a családban is. Amikor a gyerek iskolába került, elkezdték páran a Juci, Jutka, stb becézéseket - a gyerek ezekre abszolút nem reagált. Ha rákérdeztek, akkor kijelentette, hoyg az ö neve Judit és nem más. Pár hét után mindenki megszokta, hogy csak így szólították.

2015. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Hm, pl azért mert vannak, akiknek a nevek eredeti alakjukban tetszenek, azt szeretnék, h a gyerekük pl. Annamária legyen és ne Ancsa, Ancsika, Annamari. Na most akkor ők biztos le fognak tenni az Annamária névről és választanak olyat, ami eredeti formájában is jól hangzik kislánynak, felnőttnek, könnyen kiejthető, nem túl hosszú és így esik a választás pl. a Csengére, a Kincsőre.


Persze, ezeket is lehet becézni, csak minek. Még hosszabb lesz és még erőltetettebb. ezt hamar belátják az ismerősök, barátok is és elmarad a becézgetés. A szülők meg gyönyörködhetnek a gyerek nevében.

2015. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Engem sem becéztek soha, Adél vagyok. A hátamon felállt a szőr, amikor megpróbáltak Lédázni. A lányaim is olyan nevet kaptak, ami nem igazán becézhető azért, mert nekem így tetszik. Lili és Kitti, mi így is tudjuk őket becézni ha akarjuk.
2015. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagynénémnek az volt a prioritás, hogy ne lehessen becézni a gyerekei nevét. Ezzel kapcsolatban csak 2 probléma merült fel: 1 külföldre költöztek, ahol mindkettőt becézik 2 ezzel csak annyit ért el, hogy nem pl Bettina-Betti tipusu becézése van a lányának, hanem Emma-Emmácska. Én próbáltam rá hatni, hogy úgyis kitalálnak az emberek valamit nekik, de hajthatatlan volt.

Nekem viszont fontos, hogy sokféleképpen lehessen becézni egy nevet. Az enyémet kb 2 féleképpen lehet, amiből az egyiket utálom, viszont mindenki a másikon ismer, a legtöbben nem is tudják a rendes nevemet.(amit egyébként nem szeretek, így örülök, hogy van egy normális beceneve)

2015. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A becenevek általában a csúfolódás táptalajai, szerintem ezért nem akarnak sokat olyan nevet, amit lehet becézni.


A fiam Dávid, de nálunk nem volt szempont, hogy ne lehessen becézni: mi úgyis manónak hívjuk egyelőre.

2015. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt benne lehet az, hogy a nevén szólítsák a gyereket, ne másként. Másrészt vannak kifejezetten idióta becenevek. Nekem mondjuk ez nem volt szempont, mert szerintem is kitalálnak valamit úgyis, ha akarnak, viszont ha nem tetszik a gyereknek, vagy kisebb korban a szülőnek, még csírájában el lehet folytani. Én Anita vagyok, otthon sose becéztek. Óvodában, iskolában meg már én szóltam, hogy nem vagyok se Ani, se Ancsa, se Ancsi(ka)... ezektől a szőr áll a hátamon. Soha senki nem is hívott így utána, mindenki megtanulta, hogy márpedig engem nem becéznek és kész. Kislányunk lesz, neki lehet becézni a nevét elég egyszerűen, de szerintem szép úgy is. Ha fiú lett volna, és az Ádám nevet szerettem volna neki adni, az apja viszont kijelentette, hogy ki van zárva, mert áll a szőr a hátán az Ádi formától, és tuti mindenki úgy hívná :D Na, pl. ez lehet egy egy ok, amiért ez számít :D
2015. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk nem volt kifejezetten szempont, de örültünk, hogy becézhetetlen nevet találtunk a lányunknak. A nagyszülők próbálkoztak kitalálni valami becézést, de hamar rájöttek, hogy jobb az eredeti név, így nem becézi senki.

Én inkább azt nem értem, ha valakinek tetszik egy becézett forma miért nem azt adja a gyereknek? Pl ha Dorkának akarják hívni a lányukat miért nevezik Dórának vagy Dorottyának? Ismerek ilyet és még meg is sértődnek, ha a valódi nevén meri szólítani valaki.

2015. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi kimondottan becézhető nevet kerestünk a lányunknak, a Reginát választottuk, mert a Regi is tetszik. Erre nem jön más a szánkra, csak a Regina, kisasszony is csak erre hallgat. Ember tervez, aztán úgyis kialakul...
2015. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!