Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben ki dönti el,...

Ebben az esetben ki dönti el, hogy hol legyen a baba bejelentve?

Figyelt kérdés
Pàroméknàl lakom, de nem vagyok hozzàjuk bejelentve. Ebben az esetben, mi lesz a baba lakcìme?
2015. aug. 12. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a baba lakcíme automatikusan az anya lakcíme lesz, tehát ami a lakcímkártyád szerinti bejelentett lakcím.
2015. aug. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet kérni, hogy az apa lakcìmére legyen bejelentve?
2015. aug. 12. 08:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, nézd ez attól is függ hol szülsz. Van ahol a kórház csináltatja meg, van ahol magatoknak kell a szülés után az anyakönyvi kivonat alapján. Utána kell járni.
2015. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Alapból az anya lakcímére írják a babát.Ha te msáikra akaros,akkor utána neked kell megváltoztatnod.
2015. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy van,ahogy 4-es írta.Hiába szóltam a kórházban,felírták az új címet,de visszajött a hölgy,hogy arra írják a kisfiunk,ami az én személyimben van.Később az óvoda miatt újat kellett csináltatnom.
2015. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha ideiglenesen bejelentkezem a pàromékhoz akkor is?
2015. aug. 12. 08:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor is ugyanaz lesz, mint a tiéd. A lakcíme az, ami a tiéd, és a tartózkodási helye is az, ami a tiéd. Szóval ha azt akarod, hogy a párod címe szerepeljen a lakcímkártyáján, akkor a sajátodra is rá kell íratnod legalább tartózkodási helyként. Vagy miért nem jelentkezel be oda lakcímre? Viszont a te címednek egyeznie kell a babáéval, hogy igényelni tudd a támogatásokat. Ha a baba címe az apáéval egyezik, de az anyáéval nem, akkor az apa tudja ezeket igényelni.
2015. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Ha már megkaptad a kicsi lakcímkártyáját (kb 2 hét), akkor be tudsz menni a kormányablakhoz vagy okmányirodába és tudod módosítani a tiéddel együtt az övét is. De csak együtt.
2015. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok.Tartózkodási helyet nem jegyeznek be a lakcímkártyára.Hiába van a tiédben az is.Nekünk az állandó lakcímünk 180 km-re van attól ahol lakunk.Mind a 2 rajta van a kártyán,mégis mikor januárban megszületett a lányom,csak az állandót írták az övre.Azt mondták a tartózkodásit nekünk kell intézni.Gondolom azért,mert általában a tartózkodási hely,az nem ott van,ahol az ember saját lakása,így engedéyl kell hozzá,hogy valaki oda bejelentkezzen,attól akié a lakás.
2015. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az anya állandó lakcímére írják a kicsit automatikusan. Nekem is más volt, apámhoz voltam bejelentve, akivel már 3 éve nem beszéltem, albérletben laktunk, oda állandóra nem jelentkezhettünk be, csak tartózkodási helynek. Viszont a kórházban jó fejek voltak, mert levelezési címnek elfogadták a tartózkodási helyet, így az állandóra írták a fiamat, de a tartózkodásira küldték a papírokat.
2015. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!