Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a nyaralást?...

Hogy oldjátok meg a nyaralást? Gyűjtetek rá?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon (is) sokat olvasom, hogy mentek nyaralni görög, olasz, horvát stb gyönyörű helyekre. Mi is nagyon szeretnénk legalább egyszer eljutni egy ilyen szép helyre, de akárhogyan is igyekszem spórolni, nem megy. Hónap végén max 5 ezer forint marad, tehát éppenhogy elég. Ti hogyan csináljátok? (nagyon irigy vagyok igen, belátom mielőtt még valaki habzó szájjal nekem ugrana ) :)
2015. aug. 12. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem irigység, ez egy természetes vágy. Szívből kívánom neked, hogy sok szép helyre eljussatok az életben.

Biztos úgy is lehet, hogy az ember kifejezetten erre összespórolja apránként. Őszintén szólva nekünk úgy jut nyaralásra, hogy mindketten jól keresünk és nem 5 ezer Ft marad hó végére. Nem kell spórolnunk azért, hogy egy évben egyszer elmenjünk nyaralni.

2015. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagy egyedül kérdező 😔

Nekünk sem sikerül soha. Idén eljutottunk a Balatonra, rokonok ingyen kiadták nekünk a házukat 4 napra. Amúgy nem sikerült volna. De pl. étterembe így sem jutottunk el ott sem.

Pedig férjem látástól vakulásig dolgozik, én itthon vagyok a másfél évessel. Ilyesmire sajnos nem telik. Én szomorú vagyok, mikor látom az ismerősök képeit, hogy milyen szép helyeken jártak. Majd egyszer talán jobb lesz.

2015. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
görögbe egy hétre utószezonban már 30 000/főért ki lehet jutni. A barátnőm úgy ment ki,hogy kölcsönkért tőlem és részletekben megadta.
2015. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nekünk a 30 ezer/fő is sok. Balcsira minden évben elmegyünk 1 napra, de ez ugye nem nagy költség, mert a vonaton 90% kedvezményünk van a 3 gyerkőc miatt :) Úgyhogy egy ilyen Balcsis kirándulás 10 ezer ft kb, ez minden évben megvan :)
2015. aug. 12. 09:17
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Egy evben 2x jarunk nyaralni, egyszer egy hetre februarban, aztan 10 napra augusztusban, iden a Kanari-szigeteken voltunk, es nemsokara indulunk Olaszorszagba.


Jol keresunk, nem kell sporolnunk, egyszeruen megmarad a penz.


Ha nincs eleg penz, akkor keresni kell mas allast, kepezned kell magad, kulfoldre kell menned, stb. Ha csak varod a sult galambot, nem fogsz soha elore jutni.

2015. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Mi úgy tudunk elmenni nyaralni, hogy az egyik rokonomnak van nyaralója a Balatonon, és ha ők elmennek 1-2 hétre máshova nyaralni családostul, akkor üres, és olyankor oda szokták adni a kulcsot, hogy menjünk, ha szeretnénk. Na persze ez nem jelenti azt, hogy mi két hétig ott is vagyunk, mert a szabadságunkból sem futja közös nyaralásra egy iskolás gyerek mellett, a férjemmel egy napot sem vagyunk együtt szabin. Úgyhogy idén pl. két hétvége volt a nyaralás. Így csak az útiköltséget kellett fizetni, meg amit a nyaralás alatt költünk.

Ha nagyon akarnánk, egy belföldi nyaralásra össze tudnánk gyűjteni a pénzt, na de nem szállodai elhelyezésre, hanem mondjuk egy kempingezésre. De mivel van ez a lehetőség a Balatonnál, így nem tettünk félre pénzt nyaralásra, már csak azért sem, mert egy csomó más dologra kellett idén a pénz, pl. új szekrényt kellett vennünk, új kanapét kellett vennünk, a férjemnek a munkájához tanfolyamra kellett járnia, aminek a költségét persze nekünk kellett kifizetni, az sem volt két fillér.

Külföldre tuti, hogy nem jutunk el nyaralni, két diplomás közalkalmazott (nem orvos, nem pedagógus, hanem sima, mezei közalkalmazott) nem keres annyit.

2015. aug. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen kedves hatos,nem fizetik meg az embereket és ez itt a legnagyobb probléma. Férjem gyári munkás, én itthon vagyok és bébiszitterkedek. Hát nem egyszerű.
2015. aug. 12. 09:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jol tudom, nagycsaladosoknak van erzsebet program. Nem tudom pontosan, csak azt, hogy kedvezmenyes nagyon. Olvass utana a neten. Nekunk meg csak egy gyerkoc van, evente egy kicsi belfoldi nyaralas belefer sporolva. Ha nem lesz jobb anyagi helyzetunk, nem fogunk tobbet vallalni, mert az eves hajtasban nagyon nagy szuksegunk van egy kis kikapcsolodasra.
2015. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, csak azok vehetik igénybe akik kapják a gyermekvédelmit (azt hiszem ez a neve). Mi nem kapjuk, mert meghaladja szerencsére a jövedelem. Nem számítunk annyira szegénynek, azért a 320 ezer /hó megvan. Csak ugye a hitel és a többi furfangosságra sokat kifezet az ember.
2015. aug. 12. 09:33
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

mi évente többször is mehetnénk és ennek ellenére csak a Balatonig megyünk, mondjuk oda havonta. Sok szép helyen jártunk, sikerült megúnni annyira, hogy 2-3-4 évente megyünk már csak és akkor is megállapítom, hogy vagy egyedül megyek csak túrázni és nem családi nyaralásra, mert azzal több a probléma, mint a kikapcsolódás, vagy hogy megyünk a Balaton észak-nyugati részére családi nyaralásra és mindenki otthonosan érzi magát, de van mit felfedezni még mindig. Szóval mi úgy oldjuk meg, hogy pihenni szeretnénk és külföldről mindig hullán érkezünk haza, vagy külön kell kikapcsoldni.


A pénz spórolásra csak annyit tudok válaszolni, hogy nekünk nincs anyagi problémánk, ennek ellenére legutóbb abból mentünk egy olasz szigetre, hogy apa zsebéből kipakolt aprót (200-100-50) összedobáltam perselybe folyamatosan, x idő alatt. Nem hord pénztárcát és csak húzta a zsebeit:) Megszerveztem magunknak az utat akciós repjegyből, szállásból, autóbérlésből. kb. 200ezer volt a hétre mindenestől és ez mind az aprópénzek "összelopdosása" volt.

2015. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!