Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy sokgyerekes (3 vagy több)...

Egy sokgyerekes (3 vagy több) anyukának muszáj megviseltnek lennie?

Figyelt kérdés
Nekem van 3, vannak nehezebb napok, amikor kiakadok, de szerintem jól elvagyunk. Azt vettem észre, hogy gyakran sajnálnak meg bemagyarázzák, hogy rosszul nézek ki, mert kicsinálnak a gyerekeim. A helyzet az, hogy egyszerűen csak a sok tennivaló mellett vékonyabb vagyok mint valaha és ezt nem is bánom, és nem is bajlódok többet, mint mások az egy vagy két gyerekükkel. Miért szükségszerű hogy le legyen amortizálva az ember csak azért mert több gyereke van?!
2015. aug. 12. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy szükségszerű?
2015. aug. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Soroljam? 😀
2015. aug. 12. 23:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Az emberek szeretnek rosszindulatúan belebökni a másikba, néha éppen azzal, hogy "ejj de megviselt vagy biztos ezért meg azért". Ez nem egy túl kellemes bók, arra próbálják (általában nők) ráirányítani a figyelmet, hogy fáradt vagy (vagy mások képzeljék bele) míg bezzeg ők, akik mondják, csak úgy ragyognak. Tömény irigység, vagy rosszindulat.

Rám 12 óra munka után mondják, olyankor mosolygok és közlöm vele, hogy akkor cseréljünk helyet és megnézlek utána, micsoda kis tip-top csaj maradtál. Aztán kacsintok és azt mondom, fel lehet kanalazni a tátott szádat a földről, mert ha sértegetsz én is vissza tudom ám adni, annyira még nem vagyok leamortizálva, nyugi.

2015. aug. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy muszáj:) Az én főnökömnek NÉGY gyereke van, és egy tök jófej, laza nő, csinos is, energikus, én nagyon bírom. Egyébként az én munkahelyemen nem ő az egyetlen, akinek 3, vagy akár több gyereke is van, egyik sem lestrapált.
2015. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 piroska és a farkas ***** válasza:
61%
nem feltétlenül rosszindulat. nekem is van olyan ismerősöm, akinek 2 gyereke van, és el sem tudja képzelni, h 3 gyeekkel hogy lehet túlélni a hétköznapokat. Valoszínüleg azok, akik neked ezeket mondják, szintén csak 1 vagy 2 gyerekesek, mindez nem jelent többet, minthogy ők maguk rettenetesen le vannak strapálva. Ez persze szintén nem szükségszerü , én pl azt hiszem, a család körülményei nagyban befolyásolják a dolgokat, úgy értem, ha pl az apukának kiszámíthato, h-p munkája van, és a nagyért már odaér az iskolába, az 3 gyerek esetében is könnyebb, mintha egy 2 gyerekesnél lenne egy éjszakai ügyeletben, többmüszakban dolgozo apa. na de nem fejtem ki jobban, lényeg, h örülj, hogy Te úgy érzed, jol bírod :)
2015. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem muszáj. De azért az a helyzet, hogy a környezetemben lévő 3+ gyerekes anyukák többsége túlhajszoltnak tűnik. Persze sosem mondanék olyat nekik, hogy szarul néznek ki, és kicsinálják a gyerekeik, hiszen honnan tudhatja azt bárki, hogy mi csinál ki valaki mást?
2015. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!