Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet kisgyerekkel munkát...

Lehet kisgyerekkel munkát találni? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Lassan ovis lesz a kisfiam, a régi helyemre nem mehetek vissza, így álláskeresés előtt állok. DE! Mi van ha nem kellekn sehova,mert kicsi a fiam? Mi van ha sokat kell itthon lennem amiatt, hogy beteg, és emiatt kirúgnak? Nálatok ki van a gyerekkel ha beteg? Én nem tudom másra bízni. Mi van ha túlórázni kell, és nem tudok menni érte az oviba? Mi van ha nem vesznek fel sehova, mert csak egy gyerekem van, és azt gondolják, hogy bármikor újra szülhetek?

Annyira sok rossz dolgot hallani ezzel kapcsolatban. Tényleg ennyire kilátástalan a helyzet? Vagy csak túlaggódom?



2015. aug. 14. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tulaggodod. Korrekt normalis munkaado megerti hogy az embernek gyereke is van. Legyen valaki akit ugraszthatsz hogyha nem ersz oda erte, vagy ha beteg. (Nagyszulo, ismeros, vki bebiszitterszeru akit felveszel de csak ilyen alkalmakra...)


Nalunk ha barmi van en vagyok otthon a gyerekkel, mert en mar tobb mint harom eve vagyok stabilan a helyemen, felesegem meg most kezdett ket honapja, neki meg nyilvan kevesbe toleralnak.


31f

2015. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Tőlem egyetlen állásinterjún nem kérdezték, hogy van-e egyáltalán gyerekem. Hogy merülne fel ez az interjún?


Az első három hónapot mindenképp oldd meg szomszéddal/bébiszitterrel, hogy próbaidő alatt ne legyen gond, utána meg ha jól dolgozol, akkor tolerálni fogják.

2015. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg muszáj lesz egy bébisittert keresni erre a célra, a családból, ismerősök közül senki nem tud segíteni, a párom sem fog . Ő este hétkor ér haza, minden nap, szabira, táppénzre nem mehet.

Tőlem eddig mindig megkérdezték, mindenhol, amíg nem volt baba, hogy mikor akarok. Sőt! A volt főnököm nekem panaszolta el, amikor munkatársat kerestünk, hogy van egy tökéletes jelölt, messze ő a legjobb, végzettség, tapasztalat, személyiség szempontból is, de nem veszi fel, mert kiscsoportos gyereke van, nem fog túlórázni, és sokat fog hiányozni...

2015. aug. 14. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Akkor ezek masszívan törvénysértő interjúk voltak. Sem erre, sem a politikai nézetre, szexuális irányultságra, etnikai hovatartozásra, stb. nem kérdezhetnek rá.


Milyen típusú állások voltak ezek?

2015. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elméletileg nem kérdezhetnek rá, de mégis megtették, a " mesélj magadról" rész közben. Nyilván nem fűztek hozzá kommentet, de sok mindent le lehet arcról olvasni.... Közgazdász, logisztikus vagyok, beszerző, diszponens, ilyen típusú állások voltak. Irodai munka.
2015. aug. 14. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonló munkakörökben dolgoztam.

A "mesélj magadról" és a "mik a terveid a jövőben" típusú kérdésekre szakmai jellegű választ kell adni, ennyi.

Ha magadról kell mesélni, akkor a szakmai sikereidet sorold el, a jövőbeni terveknél pedig szakmai továbbképzés, magasabb pozíció, stb., ilyenekről kell beszélni. Szerintem munkavállalói részről hiba ilyenkor kertes házról, kergetőző gyerekekről meg cuki kutyáról beszélni, mert a kérdés nem erre irányul.


A fenti forgatókönyv nekem eddig mindig működött, ahol kiestem, ott pl. elmondták, hogy miért. Csoportos interjú volt és én is láttam, hogy szakmailag jobb volt a konkurens jelentkező, így érthető volt, hogy őt választották. A magánéletemről soha egy szó nem esett.

2015. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Persze, torvenyserto, csak epp, ha megtagadod a valaszt felvesznek olyat aki valaszol...
2015. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

direkt nekem sem kérdeztek rá de mikor látszanak kihagyások az önélet rajzban és megkérdezték miért elárultam hogy vanak gyerekeim ,le nem tagadom őkett, enek elenére felvetek. mostani helyemre .

lesz olyan hogy nem vesznek fel gyerek miatt ,de lesz olyan ahová felvesznek ,ne aggod tul a dolgot .

2015. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen nehéz,sok ismerősömnek csak úgy sikerült,hogy letagadták a gyerekeket,hogy nincsenek.
2015. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!