Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekként csak én tartotam...

Gyerekként csak én tartotam "feleslegesnek", unalmasnak a fejlesztő, számos. Stb. játékokat? ( csak a kíváncsiság (meg a humor is) hajt, máshogy volt evvel akkoriban)? :D

Figyelt kérdés
Jobban vonzott pl. egy ölelni való plüss, játék autó, vagy akár egy nem nem pontok (számok) alapján való szinező. Emlékszem, akárhányszor ilyet kaptam, nem igazán örültem neki, de ezt soha nem mondtam. Dominóból is sok volt, de folyton Domino dayt játszottam velük, az óvódai, iskolai foglalkoztatókat rüheltem. Ennek ellenére itt vagyok, 17 éves következő évben végző gimnazista, 4es átlagú lány :)
2015. aug. 15. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Zsigerből érezted, hogy mi a jó és neked való, és mi nem. Az ilyen kemény, szabályok szerint való játék nem játék. Én szülőként kerülöm az összes ilyet. A játék szórakozás, nem szórakozva tanulás és nem tanulás. Szabad, önfeledt, önkéntes, gyerek által választott játék. Annyira figyelek, hogy ne legyen rá veszélyes fizikailag. Onnantól kezdve ő dönt, akkor is, ha 3 éves, és akkor is, ha 13.
2015. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én meg pont hogy imádtam. Számomra pont a plüss, meg a sima színező nem volt szórakoztató.

De a dominódöntést én is imádtam.

Bár én furcsa gyerek voltam.

Pl az ugróiskolát sosem értettem, mire jó, meg a homoksüti sütést...

Engem ovisként megtanított a nővérem a számokra, aminek az lett az eredménye, hogy mikor végzős gimnazista volt (én 11), akkorsegítettem neki a matek házijában.

2015. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom másfél éves, jelenleg a két kedvenc játéka egy ajándéktáska (olyan papírtáska, amiben ajándékot szoktak adni) és egy elemlámpa.

Vagy a papírzacsit hurcolja körbe, vagy megpróbálja magára húzni, vagy beülünk egy sötét szobába és világít a lámpájával.

2015. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A számos pontösszekötőst imádtam gyerekként. Barátnőm is, most találtam egy felnőtteknek valót és teljesen odavagyunk érte még 30 év után is.

Foglalkoztatókat is szerettem, minden nyáron kaptam egyet és sok feladatot megcsináltam belőle. De én az iskolában is szerettem a munkafüzeteket.

Kirakót meg tizenévesen szerettem meg igazán, akkor csináltam meg többezer darabosakat.

Dominom sajnos nem volt, csak nagyinál, ott játszottunk sokat vele az unokatesómmal.

(Mivel írtad, akkor ezek szerint fontos, nekem 17 évesen 4,5 volt az átlagom:)

2015. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sose szerettem a plussoket, a játék auto is kb. 2 percig volt érdekes..és a dominot se szerettem :D plussoknek a mai napig nem tudom mi értelmuk.

általában én farigcsáltam, festettem valamit...5 évesen kutya szinházat készitettem.. házat, parkoloházat az autoknak..stb.

2015. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2015. aug. 19. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!