Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magán fejlesztő, gyógytornászt...

Magán fejlesztő, gyógytornászt tudtok ajánlani? TSMT tornát szeretnék a nem beszélő 23 hónapos lányomnak.

Figyelt kérdés

A Korai Fejlesztő Intézetbe nem szeretnék menni. Budapesti vagyok és keresek TSMT-s gyógytornászt, aki segítene fejleszteni a gyermekemet.

Mit tudtok tanácsolni?



2013. jan. 31. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 24 hónapos a kislányom és még nem beszél. A 2 éves státuszon én is kértem ugyanebben az ügyben tanácsot és segítséget a háziorvostól, hogy hová menjünk (mi is Bp-en). Felhívtam a kerületi nevelési tanácsadót, ahol van beszédindító logopédia, szerettem volna kérni egy időpontot.

Sajnos "lepattintottak" azzal, hogy 2 és fél éves korig nem foglalkoznak senkivel, de előtte vigyem el a gyereket hallásvizsgálatra. Amúgy a hallásával nincs semmi probléma. Szóval mi várunk...

Bocsánat, hogy részben off volt, és nem tudtam segíteni, de engem is érdekel, ha valaki tud választ adni, és nálam szerencsésebben járt.

A te kislányod mennyire nem beszél?

2013. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm, hogy írtál. Úgy tudom, hogy vannak olyan korai fejlesztő intézetek, ahol már fogadnak ilyen korú, sőt még fiatalabb gyermekeket is. A nevelési tanácsadón gondolkoztam én is, de hát a honlapjukon ott van, hogy 3 éves kortól vállal a logopédia.

Az én lányom mennyire nem beszél? Hát, nem vagyok elégedett vele, bár az utóbbi 1 hónapban van némi haladás. Az előtt megvoltak az alap szavai (mama, baba stb. kakaó, meg ilyenek). Aztán mindig akadt egy-két új szava, de tisztán nem igazán mondja egyiket sem. Na jó, az alap szavakat igen. Az utóbbi egy hónapban már minden nap van új szava, de nem tiszták. A tied hogyan beszél?

Én nem vagyok elégedett, attól félek, hogy van valami idegrendszeri fejletlensége és emiatt nem beszél helyesen.

Két szavas mondatokat nem rak még össze. Persze sokszor tanítom, leülök és nézegetem a könyveket, és mondom "mondjad, hogy a cica alszik". Tehát hogy egyben mondja. És ez neki még nehezen megy neki.


Szóval ezért gondoltam a TSMT tornára, mert az javít a mozgásán, ezáltal az idegrendszeri fejletlenségén (már ha van) és ezzel segít beindítani a beszédet.

2013. febr. 1. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Találtál már szakembert?

2013. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, nem, mi a Fejlesztőházba megyünk majd TSMT tornára.
2013. febr. 18. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!