Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Emőke, Enikő nevek tetszenek?

Emőke, Enikő nevek tetszenek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 15. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem.
2015. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem igazán.
2015. aug. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Emôke nagyon nem, Enimô nem nagyon.
2015. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
*Enikô
2015. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy le leszek pontozva a válaszadóktól, de nekem az Emőke nagyon tetszik :) Olyan kis aranyos, vidám kislány jut róla eszembe; bár ennek ellenére én nem adnám ezt a formát a lányomnak. Keresnék valami hasonlót (Emma, Emília) és lehetne ez a beceneve, mert tényleg aranyos kis név, viszont felnőtt korú nőnek elég komolytalan.


Az Enikő nekem annyira nem tetszik, nem az én ízlésem, de egyébként semmi probléma nincs a névvel, nem csúnya név, nem a borzasztó kategóriában van és külön jópont, hogy nem olyan népszerű mostanában, így talán igazi ritkaságnak is fog számítani.

2015. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Enikő igen, Emőke nem.
2015. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Nekem valamennyire tetszik az Enikő viszont nem adnám. Emőke nem igazán tetszik.
2015. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Az Enikő azért nem mert vadtehén a jelentése. A hangzása se tetszik. Ronda benne a "kő".


Az Emőke névről meg egyből az emlő ugrik be, a jelentése is valami hasonló. Emlővel táplált. Hát elég gáz.


Millió szebb hangzású lánynév van kb.

2015. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Megnéztem. Emőke=szopó csecsemő.

Kizárt, hogy ilyen nevet adjak a kislányomnak, akit bár szoptatni akarok minimum fél évig, de így névileg gáz tényleg. Meg egyszer fel is nő az a gyerek. Elég idiótán hangzik egy 70 évesnek ez a név.

2015. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ízlések és pofonok. Az én 1 éves kislányom Enikő. Szerintem a legszebb női név, nyilván ezért adtam ezt.

De mindenkinek az a legszebb, amit a saját gyermekének ad.

Bármilyen nevet is adsz, mindig lesz olyan, akinek nem fog tetszeni.

Azt add, ami neked tetszik a legjobban.

2015. aug. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!