Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nagyjából 3000 grammal...

Ha nagyjából 3000 grammal születik a pici akkor meddig tudom használni nála az üjszülött pelenkát a 3-5 kg ig?

Figyelt kérdés
Majd még csak februárban szülök de most ingyen hozzá tudnék jutni ilyen pelenkához /Pempars/ de nagyon sokat sem akarok. Egy csomagban 21 db van, nagyjából mennyit kérjek hogy elég legyen. vagy ez így nem lehet megmondani?

#pelenka #pempars
2015. aug. 19. 05:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Napi 12 kell általában és egy baba fél éves korára duplazza meg a súlyát. Tehát minimum 4 hónapig megfelel ez a méret, így 15-20 csomag. De nekünk pl nem vált be a Pampers, mellé folyt.
2015. aug. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
3 kilósan született a lányom és összesen 4 nagy csomaggal (78 db-os) használtunk el.
2015. aug. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Ez a 12 úgy érzem sok.

Nálunk max 7-8 fogyott egy nap (az elején sokat rotyiznak).

KB 3-4 hétig volt jó, de nekem hosszú is a babám.

Ezért is van átfedés a méretek közt, mert pl barátnőmék három hós babája még simán hordta.

Nézd, ha más nem elcseréled.

Jártunk úgy még a nagylányomnál, hogy apa rossz méretet vett, akor vettem észre, amikor már kibontottam.

Vannak facebookon baba-mama csoportok terület szerint és én ott elcseréltem két doboz tápszerre.

2015. aug. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Még pontosan nem lehet tudni milyen súllyal fog születni a babád, lehet nagyobb lesz mint 3000 gramm, én a helyedben csak 3-4 csomagot vennék maximum. Az én fiam 3520 grammal született, 1 csomag 1es méretű pelust vettünk, de annak is kb a felét használtuk el, váltottunk 2esre. Gyors ütemben nőnek a kisbabák, 2 hónaposan már 3as méretű pelus kellett.
2015. aug. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Az első válaszoló nem tudom hol él..

Napi 12, és kb 4 hónapig elég?


Ok, az én tapasztalatom: Kisfiú. 56 cm és 3300 gr-mal született. Vékony volt,nem husis.

3 csomag 1-es pelenkát ( 33 db-os) vettünk amiből a 3.csomag fele megmaradt, és váltottunk kettesre.

Napi 8-nál sosem fogyott több.

2015. aug. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Eleve minden etetesnel csere volt, az ugye 8, plusz mellette. Átlagban 12 volt.
2015. aug. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
5, nálunk ennyi fogyott. Konkrétan mi vele a problémád? A gyerekek nem egyformák. Én minden pisi/kaki után cseréltem, más meg vár addig, amíg megtelik
2015. aug. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

Én ket csomag 40 darabost vettem és egy nagy csomag kettes meretet. Fiam 3900-al szuletett. Lanyom 3500-al es mindkettonel nagyon rovid ideig kellett egyes meret. Nagyon gyorsan gyarapodtak. Lanyomnal egy 108 db os kettes meret alig vartam, hogy elfogyjon, mert kicsi volt ra.

O 3 honaposan 7 kg volt. Szted egyes meret eleg lett volna negy honapig??? Vicces.

most mindossze ket csomag egyessel keszulok es egy csomag kettessel.

szoval nem tudod kiszamolni elore. Azt sem, hogy februarban mennyivel szuletik a babad. Sztem ebbol negy csomagot kernek. Nem tobbet. Honnan tudod, hogy nem negy kilo lesz?

2015. aug. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
Mi 2-es pelenkával keztünk a 4 kg-mal született kisfiamnál. Majd 6 hetesen már 3-ast használtunk. Szerintem nem érdemes túl sokat tárolni. Nemtudhatod mekkora súllyal születik, milyen lesz A testalkata, melyik pelenka válik be.
2015. aug. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Én egy-egy csomag 1-es pelenkát használtak el a gyerekeim, annak is nagy részét még a kórházban. Otthon már 2-es méretet használtunk. Mindhárom gyerekem 4 kg feletti súllyal született. A 2-est sem használtuk sokáig, max 1-2 hónapig. A hármas méret viszont hónapokig elég volt már, de ebből sem érdemes előre betárazni, mert nem tudhatod, hogy a babádnak melyik fajta válik be.
2015. aug. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!