Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek állvegetá...

Van itt olyan akinek állvegetáriánus a gyermeke?

Figyelt kérdés

Kisfiam úgy döntött már egy jó ideje hogy ő bizony vegetáriánus. Igazán pl a pörköltből a húst meg a sült húsokat (disznó-csirke) sose ette meg, de a darált húsos ételeket, meg a rántott húst, kínai szezámos csirkét, virsli, kolbász felvágott azért megette.

Most már oda jutott hogy kategorikusan kijelenti hogy ő bizony vegetáriánus neki ne is adjak olyan ételt amibe hús van. Persze a felvágott és a virsli most is megy, de pl a kedvence a bolognai és csak úgy ette meg hogy kérte hogy répát tegyek bele, tettem is, látta is de a darált húsra azt kellett neki mondjam hogy az a répa nem hús. (mármint a már kész ételben). De ezt a végtelenségig nem szeretném eljátszani, meg nem szeretném hogy hülye gyerek legyen belőle aki még 30 évesen se fogja tudni hogy az amit eszik valójában miből készül (van ilyen ismerősöm).

Szóval két kérdésem lenne:

1. Kinövi vajon ezt a nagy vegaságot? 7 éves egyébként

2. Mit főzzek neki? Mit lehet egy vega gyereknek főzni amiben minden szükséges tápanyag megvan? Részemről nem baj ha hús, én úgy gondolom szükség van rá csak hát ő nem eszi meg, szóval becsapható legyen, bár nem örülök neki.


2015. aug. 22. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:

1, Kinoheti, természetesen, az emberek ízlése valtozik

2, Főzhetsz neki bármit, hazudni viszont nem kell: a daralthus az hús, nem répa. Ha kell neki, megeszi, ha nem kell neki, nem eszi meg, ez ilyen egyszeru

2015. aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem szoktam neki hazudni, max annyit hogy pl mint említettem szereti a szezámos csirkét (ha kínai éttermet lát mindig borzalmasan éhes lesz) és volt hogy hallotta hogy úgy kérem hogy szezámos csirke, erre kérdezte hogy de ugye nem igazi csirke, csípőből rávágtam hogy nem, csak hogy egye meg. Mert hogy neki nem a hús ízével van a baja hanem magával a tudattal hogy az egy állatból van.

A bolognainál meg igazán úgy jött hogy a darált hús az répa hogy ő kérte hogy bolognait főzzek, majd amikor kész lett közölte hogy de hús nélkül szedjek neki mert hogy ő nem eszik húst, hiába mondtam volna neki hogy 2 hete is volt benne hús, akkor is megette most nem ette volna meg, bolognait meg nem tudok hús nélkül szedni mint mondjuk pörkölöt.

Amúgy meg azért is vagyok bajba mert mi a tipikusan húst hússal evők vagyunk, így nem is nagyon ismerek hús mentes finom ételeket. A fiam viszont konkrétan halat eszik, brokkolis tésztát, gomba levest, borsó főzeléket. Meg bolognait, fasírtot, érdekes módon rántott húst. De ez utóbbi három a mostani hús nélkül szedjem a bolognait megnyilvánulása óta kétséges.

2015. aug. 22. 08:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor elmondod neki, hogy a felvágott, a virsli, a Bolognai meg a többi az húsból van. Vagy megeszi úgy, vagy nem eszik. Csinálhatsz neki szojabol is, lehet hogy az is ízlik majd nnei
2015. aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne hazudj neki, rá fog jönni és akkorát csalódik, hogy lassan heveri ki.

Ismerek vegán családot, tökéletesen tudják helyettesíteni az állatő eredetű ételeket.

A te fiad csak vegetáriánus, pl a fehérjét tojással is pótolhatod! Szerintem nézz körül a gyakorikérdések vegetáriánus kategóriájában, kérdezz ott, hogy mi az amit pótolni kell és mivel tudod megtenni!

2015. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Az mi, hogy állvegetáriánus? Hogy csak a zöldségdarabok maradnak meg az állán, a hús nem?


Szerintem ez csak valami divat az iskolában, találkozott a jelenséggel, és nem érti. Meg kell vele beszélni, hogy mennyi tápanyag van a húsban. Ha nem sikerül, akkor valahogy ki kell találnod, hogyan pótolod a fehérjét.

2015. aug. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!