Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is tapasztalta, hogy...

Más is tapasztalta, hogy mióta gyermeke van, "leöregezik"?

Figyelt kérdés

már rég viszanyertem relatíve az alakom is, most 29 vagyok, megjelenés általában babakocsival.

mostanában, tetszikeznek(tetszik tudni, meg tetszik látni, stb) meg hsonlókat kapok a sacc 23-25 éves eladóktól..


ezt a gyermeknek köszönhetem?


2015. júl. 9. 00:37
 1/10 anonim ***** válasza:

hát ad egy tekintélyt, az biztos :) nekem nincs gyerekem, de akinek van, azt automatikusan felnőttebbnek, komolyabbnak tartom akkor is, ha fiatalabb nálam (na jó, a 16 éveseket, akiknek becsúszott, azt persze nem :)

nemrég derült ki, hogy egy barátnőm, akinek van két kisfia, azt hitte, hogy évekkel fiatalabb vagyok nála, közben meg idősebb.


de próbáld ki, hogy milyen, amikor a gyerek nélkül mész a boltba :)

2015. júl. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre ilyesmit.

34 leszek, de mai napig sokszor sziát, vagy hellót köszönünk egymásnak olyan eladókkal is, akikkel nem találkozom gyakran, pedig a gyerek mindig jön velem vásárolni, tehát látják, hogy anya vagyok.

Sőt, Unokatesómmal egy idősek vagyunk, már többször is előfordult, hogy együtt mentünk boltba gyerekestől és az eladó srác őt jónapotozta, engem meg sziával köszöntött.

Én örülök neki, hogy fiatalosan nézek ki.

2015. júl. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi, kipróbálom :)


először nagyon mosolyogtam rajta és olyan kedvesek voltak, hogy csupa olyat vettem, amit nem is akartam, és ráadásul nem is jó. mondhatnám velem sehol soha(posta, bank, MÁK, NAV, közüzemek, munkahelyek, stb) nem voltak még ilyen kedvesek.

de így estére kicsit nyomsztóvá vált.

2015. júl. 9. 01:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Én csak a másik oldalról tudok beszélni:)

Általában én is csókolomot szoktam köszönni az anyukáknak,még akkor is ha tudom,hogy fiatalok:)

Közben meg simán van olyan kutyás ismerős,akit az elejétől tegezek,pedig jóval idősebb nálam.

Szerintem ez így lett belénk nevelve:)

Mivel ő már anyuka így neki jár ez a tisztelet(bár ez a tetszik tudni kicsit erős:D,szerintem szimplán nem tudja,hogy magázásba máshogy is lehet mondani:D),egyébként akár hiszed akár nem,szerintem a legtöbb anyukából sugárzik a komolyság:D

Szerintem ha te is lazább lennél kicsit viccelődnél pl,akkor máshogy viszonyulnának hozzád:)

Egyébként én fordított helyzetben azt nem értem,amikor egy anyuka "úgy mutat be" a gyereknek,hogy néni:D

18/l

2015. júl. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én fiatalon szültem, 18 évesen. Kisközségben élek, itt szokás az utcán köszönni egymásnak akkor is ha nem ismerjük egymást. Ha velem volt/van a fiam akkor a 2-16 éves korosztály csókolómmal köszön, ha egyedül vagyok akkor szia/hello és érdekes módon olyan is akivel tényleg nem ismerjük egymást de már 2x -3x köszöntünk egymásnak utcán nem marad meg egy köszönési formánál, attól függ hogy egyedül vagyok-e vagy sem. Őszintén most is jót mosolygok rajta 25 évesen, de 18 évesen elég demotiváló volt hogy csókolommal köszönnek. :D
2015. júl. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majdnem ugyanaz, mint az utolsó válaszolónál. A falusi gyerekek, akik születésüktől ismernek eddig hellót köszöntek, amióta tolom a babakocsit azóta csókolomot :)
2015. júl. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, ez velem pont fordítva van. Ha velem van a kislányom (2,5 éves), akkor mindenki tegez meg sziáz (nagyvárosban élünk). Gyerek nélkül meg csókolomoznak. :-)
2015. júl. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22 évesen szültem, most 24 vagyok és tanítok. Mielőtt nem tudták, hogy gyerekem van a diákok érezhetően közvetlenebbek voltak. "Fiatal a tanárnő" stb. Aztán párszor bevittem magammal suliba és teljesen ledöbbentek és másképp kezeltek (Középiskolás korosztály). Szerintem nem leöregeznek, hanem ad egy tiszteletet ez, hogy szülő vagy és szerintem ez így normális. Mikor fiatalabb voltam és nem volt gyermekem, én is így voltam vele.
2015. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

28 éves vagyok, és gyerekkel együtt is mindenhol tegeznek az eladók, pedig az enyém már iskolás :) Mondjuk nekem lehet, hogy nagyon fiatalos a fizimiskám, múltkor (természetesen gyerek nélkül) bementem anyukámmal egy dohányboltba, és az eladó (aki jó, ha 18 évesnek kinézett) majdnem kizavart, és amikor mondtam neki, hogy már tíz éve elmúltam 18 éves, akkor közölte, hogy hát ő addig nem hiszi el, amíg nem mutatok neki személyit, de biztos most az fogom előadni, hogy otthon hagytam. Amikor odavágtam elé a személyimet, köpni-nyelni nem tudott :D

De egyébként nem értem, azért általában nem szoktak gyereknek gondolni, nem vagyok extrémen alacsony, vagy extrémen babaképű, bár az tény, hogy nehéz megtippelni, mennyi idős vagyok valójában. De azért szerintem simán kinézek felnőttnek :) Viszont nem érzem azt, hogy a gyerek öregítene ilyen téren, mondom, ugyanúgy letegeznek a boltokban, ha gyerekkel megyek, pedig hát látják, hogy már nem is új szerzemény.

2015. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha megyek a lépcsőházban gyerek nélkül, sziát köszönnek a lakótársak, ugyanez gyerekkel ugyanattól a szomszédtól: jó napot kívánok :)
2015. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!