Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt olvastam, hogy a terhesség...

Azt olvastam, hogy a terhesség 15. hetéig tegyük le a cigit különben kis súlyú lehet, koraszülött esetleg fogyatékos. Nem addig fejlődnek ki a szervei? Ez csak nekem ellentmondásos?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

A cigit már a terhesség tervezésekor kell letenni és nem közben, hiszen köztudott, hogy a szervezet tisztulásához nem egy-két hónap szükséges. A cigaretta sajnos nagyon sok kockázatot rejt, így én nem azzal foglalkoznék, hogy mikor ártalmas, hanem azonnal letenném ha cigizek.

(Nyáron a játszótéren egy kb. 8 hónapos terhes kisanyukát láttam a játszótéren aki zsinórban szívta még a cigit!!!! Borzasztó látvány volt!!)

2010. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szervei meg vannak, de a növekedés utána indul be nála, és mivel kevesebb oxigénhez jut, nem fejlődik annyira. Szerintem nincs ellentmondás.

Természetesen a babának az a legjobb, ha egyáltalán nem cigizik az anyukája, de szerintem soha nincs késő letenni!

Szóval mindegy hányadik héten vagy (vagy az, aki miatt megkérdezted), a baba érdekében érdemes letenni!

Sok erőt hozzá!

2010. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én még csak olyat hallottam, hogy tegye le az ember véglegesen, de nem hiszem, hogy lenne olyan doki, aki jó szemmel nézné, ha valaki cigizne a terhessége alatt, akárhányadik héten is van. Ugyanez a helyzet a szoptatással.
2010. márc. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De kifejlődnek a szervei a 12. hétig, és utána növekednek, meg fejlődnek, tehát alakulhat ki fogyatékosság - pl. tüdő, gondolom te is tudod, hogy a tüdő igen sokáig érik még, hogy felkészüljön a kinti életre, még a 7-8. hónapban is lehetnek problémák a fejletlen tüdő miatt. A baba a terhesség végéig hízik, tehát a cigitől lehet kis súlyú. A méhlepény táplálja a babát, ami a cigitől gyorsabban öregszik, és ha már nem tudja táplálni a babát, akkor megszületik, esetleg sokkal hamarabb mint kellett volna. Ha már a 15. hétig dohányzott valaki, akkor legalább a baba növekedését próbálja meg kevésbé korlátozni a cigivel.

Számomra itt semmi ellentmondás nincsen. Neked mi ellentmondásos benne?

ҝ

2010. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha már az elején kifejlődik minden akkor később hogyan tud fogyatékossá válni...
2010. márc. 10. 14:12
 6/8 A kérdező kommentje:
A kis súlyút meg a koraszülöttet értem..de a fogyatékost..
2010. márc. 10. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tud fogyatékossá válni, hogy a szervei nem kapnak elég oxigént a vérből és emiatt károsodnak. Leginkább az agya szokott károsodni a babáknak.

Egyébként szerintem a terhesség elején a legkönnyebb letenni a cigit a hányinger miatt.

Én a terhesség előtt egy fél évvel szoktam le a cigiről, korábban napi 1-2 dobozzal is elszívtam. Aki valaha sokat dohányzott az tudja, hogy még sokszor utána 1-2 évig is hiányzik a cigaretta. Nálam is így volt, a terhességig ölni tudtam volna időnként egy szál cigiért. Aztán ahogy jött a baba és vele a reggeli hányinger, akkor már nem kívántam a cigit, eszembe se jutott. Aztán ahogy elmúltak a reggeli rosszullétek, úgy jött vissza a cigi iránti vágyam is. Persze nem gyújtottam rá azóta sem, de néha még mindi hiányzik, pedig már 2,5 éve nem élek vele.

2010. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan fogyatékosság is, ami nem fejlődési rendellenesség miatt alakult ki. Pl:

A szellemi fogyatékosság agyi sérülések, veleszületett idegrendszeri betegségek, pl. epilepszia, aminek lehet oka a dohányzás az anya terhesség alatt.

Ezekre a fogyatékosságokra is gondolj.

2010. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!