Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idegen vezetéknévhez milyen...

Idegen vezetéknévhez milyen nevek illenek? Magyar vagy inkább valami külföldi származású név illene hozzá?

Figyelt kérdés
Apa amerikai skót származású vezetéknévvel (McKissock) Ehhez pedig szerintem nem illenek az ilyen nevek mint a Zoltán (ő ezt nagyon szeretné) hanem inkább valami ilyesmire gondoloki, hogy Erik, Dominik (ez neki abszolút nem jön be) vagy akármi, de az eredeti magyar nevek szerintem nem illenek a McKissock névhez. Vagy szerintetek hogy hangzik az hogy McKissock Zoltán? Lánynévről meg fogalmam sincs, mert ő a Juditot szeretné de szerintem ez sem illik hozzá. Itt fog a gyerek megszületni, tehát teljesen amerikai keresztnevet nem tudok neki adni. Csak a véleményetekre lennék kíváncsi. Köszönöm a válaszokat előre is.
2010. márc. 10. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Benedek,Tamás

Evelin,Linda

Nekem ezek ugrottak be:)

2010. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudsz neki teljesen amerikai keresztnevet neki adni?

Két és fél éve én még tudtam és a legjobb tudomásom szerint azóta csak annyit változott a szabályzat, hogy akkor kell magyar vagy magyarosított nevet kapni a babának, ha a külföldi szülő megkapta a magyar állampolgárságot.

2010. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az arany középutat kellene megtalálnotok.Az igazi magyar nevek szerintem is furcsán hangzanak.Olyanokat kellene keresnetek,ami azért mind a két nyelvben megtalálható.
2010. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ apa a Zoltán mellett még a Tamást szeretné, az szerintem is jobban menne hozzá :) Köszi.
2010. márc. 10. 14:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Második: ez biztos? De jó! Nem tudtam, hogy lehet teljesen amerikai nevet is adni itt Mo-n, a férjem nem magyar állampolgár. Lány névben nekem még tetszik a Zoé, aránylag neki is de azt mondja, azt csak legvégső esetben.
2010. márc. 10. 14:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lánynévben nekem tettszene a Vivien,Laura,Lilien,Lívia

Fiú névvel bajban lennék... :)

2010. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A Vivien gyönyörű név, megkérdezem róla életem párját ha hazajön :D Köszönöm a választ neked is. :D 12 hetes vagyok, és annyira örülök. :D
2010. márc. 10. 14:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"a külföldi neveket eredeti alakjukban anyakönyveztetni, erre azonban csak akkor van lehetőség, ha a szülőknek legalább egyike nemzetiséginek vallja magát, egyébként a kiválasztott nevet a magyar helyesírás szabályai szerint kell bejegyezni a hivatalos iratokba. A névkutató úgy véli, a megkötések nem titkolt célja, hogy némiképp gátat vessenek az idegen nevek túlburjánzásának."


Ezt egy olyan cikkből vágtam ki, ami a névadással foglalkozik.


A második vagyok.

2010. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a cikk kivágást, innen egyértelmű. Nekem nagyon tetszik apa eredeti keresztneve vagy akár második neve is de sajnos azokat nem engedi...
2010. márc. 10. 14:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha van kedved írd meg hogyan döntöttetek... :)
2010. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!