Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idegen vezetéknévhez milyen...

Idegen vezetéknévhez milyen nevek illenek? Magyar vagy inkább valami külföldi származású név illene hozzá?

Figyelt kérdés
Apa amerikai skót származású vezetéknévvel (McKissock) Ehhez pedig szerintem nem illenek az ilyen nevek mint a Zoltán (ő ezt nagyon szeretné) hanem inkább valami ilyesmire gondoloki, hogy Erik, Dominik (ez neki abszolút nem jön be) vagy akármi, de az eredeti magyar nevek szerintem nem illenek a McKissock névhez. Vagy szerintetek hogy hangzik az hogy McKissock Zoltán? Lánynévről meg fogalmam sincs, mert ő a Juditot szeretné de szerintem ez sem illik hozzá. Itt fog a gyerek megszületni, tehát teljesen amerikai keresztnevet nem tudok neki adni. Csak a véleményetekre lennék kíváncsi. Köszönöm a válaszokat előre is.
2010. márc. 10. 13:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül magyarosítva írni sem idegen keresztnevet, ha az egyik szülő külföldi. Nekünk apa holland, voltam bent az anyakönyvi hivatalban és ott mondták, hogy jogunk van úgy anyakönyveztetni a gyermekünket, ami megfelel a külföldi szülő országában hatályos szabályozásnak. És mivel ott nincs szabályozás, úgy hívjuk a kisfiunkat, ahogy csak akarjuk! :)
2010. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Tamás Bence,és a Petra is jól hangzik!
2010. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!


Megegyeztünk apával :D Mivel kiderült, hogy anyakönyveztethetünk angol nevet is, ezért ha fiú: Jeffrey, Erik(c,) William név közül választunk valamit, ha lány, akkor hát a Judit csak megmaradt, Vivien, vagy Laura. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat még egyszer, aranyosak vagytok.

2010. márc. 11. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!