Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egyszerűen...

Mit tegyek, ha egyszerűen MINDEN összejött? Már élni sincs kedvem.

Figyelt kérdés

Ennyire még soha semmi nem b@#szódott el!

Az elmúlt hónapban egyszerűen minden összejött.

Hónap elején úgy volt, hogy jó lesz végre.

Találtam munkát, amit picik mellett csinálhatok (gyerekfelvigyázás)

A hitelünkből három részlet van vissza.(60ezer/hó)

Férjem fizuemelést kapott.

Összejött a pénz a központi fűtésre.

És nekiállt csőstül jönni a baj:

először a fagyasztó adta be a kulcsot. Tele volt húsokkal, mire felfedeztem, mehetett minden a kukába. Plusz, persze kellett új fagyasztó. Mínusz kb 60ezer.

Visszamondták a munkát.

A nagy viharban a nagyszüleim házára dőlt egy fa.

Ezek után elromlott a bojler.

Lemondtunk a központi fűtésről egyenlőre. Úgy volt vele a férjem, hogy túlórázik, spórolunk, meglesz, csak később.

Balesetet szenvedett, nem tud járni, minimum hat hét táppénz, erős fájdalmai vannak.

Mást se csinálok, mint azt számolom, honnan tudnék egy kicsit lefaragni, egy kicsit spórolni.

Két gyerkőc van (5 éves, 10 hónapos)


2015. aug. 26. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
nincs a közeletekben idős ember, házaspár, aki fizetne takarításért, meleg ételért? Oda vihetnéd a kicsiket is akár. vagy adj fel hírdetést hogy saját házban gyerekfelvigyázást vállalsz. Nálunk szociális alapon lehet például ingyenesen, vagy nagy kedvezménnyel ebédet hordatni, mellettünk a kisboltban a másnapos kenyeret odaadják 100 forintért, az még bőven ehető. Tisztítószernek ecet és szódabikarbóna, fertőtlenít és tisztít is. Menj be az önkormányzathoz is, hátha van valami rendkívüli támogatás ilyen esetekre. Nem sok pénz, de az is valami.
2015. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a pároddal öntsetek lelket egymásba.

teljesen más bajban lenni egyedül, mint valakivel együtt.


emléksze nekünk volt egy olyan időszakunk, amikor semmi pénzünk nem volt, az utolsó 200 Ft-unkbó mentünk kenyérért, és nem tudtuk mi lesz holnap.(önálló talpra állás első napjai)

így párom lobogtatva a kezében lefényképeztük :)

és érdekes, mindig hozott valamit a holnap :)


de volt olyan is, hogy nem volt elég szekrény, akkor már baba is volt, a ruhák, pelusok, kütyük szerte szét, a hatalmas kupacban a baba, azt is lefényképeztük, hogy már megint egy kezdet :)


és apránként ugyan, de mindig előrehalad az ember :)

2015. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*habár köztünk soha nem a depresszió lett úrrá a nehéz időkben...jó csapatmunkával mindig kilábaltunk
2015. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan megtakarításotok, amiből pénzhez lehetne jutni?(vésztartalék a felmondott, de fel nem vett életbiztosításom) vagy folyószámla hitelkeret?

nekem decembertől májusig esett ki 200 e ft bevétel...és ehhez jött kb. 200 e plusz (nem várt) kiadás...

én a gyerekemnek félre tett pénzéből vettem el (sajnos) :(

2015. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen nálunk is összejött, pedig a férjem és én is vezető munkakörben dolgozunk (illetve én most jelenleg babázok) elég jó fizetéssel, mégis volt pár hónap, amikor azt se tudtuk, mihez kezdjünk! Pár hónap alatt kikecmeregtünk a szar helyzetből és akkor eldöntöttük, hogy többet ilyet soha! Elkezdtünk a babának pénzt félretenni, illetve egy havi x összeget egy másik számlára utalunk, valamint a kafetéria utalványok egy dobozban landolnak, már ott van jóval több mint 100 000 forintnyi utalványunk, most hozzá fogok nyúlni, de csak azért mert felesleges halmozni (ez ajándékutalvány, lehet kajára, ruhára, műszaki cikkre stb költeni). A babát tudod szoptatni? akkor ő még nem kerül sokba, próbálj szezonális piacon vásárolt dolgokból ételt készíteni, az jóval olcsóbb! Ha nagyon nem tudtok ebben a hónapban kijönni, akkor esetleg egy folyószámla hitelkeret?
2015. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ja most nézem, hogy 10 hónapos a baba, Ő már azért eszeget dolgokat gondolom, de még az sem túl húzós!

Utolsó voltam!

2015. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

MOST BETESZEM A KAPUT, ÉS LEFEKSZEM!!!

A férjemnek éjjel ki kellett hívnom az ügyeletet, olyan fájdalmai voltak.

Trombózis.

Ma délelőtt van/volt a műtétje, nem tudok semmit!

2015. aug. 27. 11:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Jobbulást a férjednek!
2015. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Szerencsére megmarad :)

Úgy néz ki, kevés kárral megúszta.

Rosszabb is lehetne, mondjuk rokkantnyugdíj. 27évesen.

Tegnap éjjel megengedtem magamnak egy két órás összeomlást, kicsit megkönnyebbültem.

Eljutottam oda, hogy röhögök.

2015. aug. 28. 10:39
 10/10 anonim ***** válasza:

leginkább a férfiakat veszélyeztetik a szív és érrendszeri betegségek, de csak olyan 40 évesen jönnek ki a panaszok...azt mondják, ha azt túlélik(nem kap szívinfarktust, tüdőembóliát, stb)akkor már megérik az öregkort.(bocsi hogy nyersen fogalmaztam)

fokozottabban ügyelni kell a vérnyomásra, a vér koleszterin szintjére, egészséges életmódra, sportra. de ugye sokan nem törődnek ezekkel...

mindenesetre kössön életbiztosítást, kapott lehetőséget még arra hogy gondoskodhasson a családjáról.

2015. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!