Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most mégis mit kezdjek ezzel...

Most mégis mit kezdjek ezzel a helyzettel? Akaratos szomszéd.

Figyelt kérdés

A szomszédunkban lakó csajt gyerekkorunk óta ismerem, bár sosem volt igazán jó a viszony. Az a tipikus 3 lépés távolság van meg köztünk. A lányaink között fél év a korkülönbség az ő javukra, így nagyon sok kisruhát, kiscipőt és egyebet vettem meg tőlük anno, aránylag olcsón. (Néha kaptunk egyet-kettőt, de én is mindig adtam nekik, ha olyat kapott a lányom, ami nagy volt rá.) Később felajánlották a járókájukat is megvételre, meg is vettük.

Most jön viszont a bibi: a csaj 5 hónapos terhes a második gyerekükkel. Én meg 8 hetes terhes vagyok. Tegnap átküldte a lány az anyját, hogy kérje vissza a járókát, mert ő úgy emlékszik, hogy ingyen adták oda. Mondtam hogy nem, megvettük, kifizettem, mi több, a férje vitt el akkor autóval pénzt váltatni. Ő (mm a lány) állítólag nem így emlékszik. Mondtam, hogy de bizony így volt, és a járókára nekünk is szükségünk lesz, ő eladta, mert úgy gondolta, nem szeretne még egy babát, mi meg eltettük.

Erre ma délelőtt megint átküldte az anyukáját, hogy akkor adjam vissza a kisruhákat meg a cipőket, meg harisnyákat és stb., mert szükségük lesz rá.


Gyakorlatilag ingyen akarja visszakapni, amit velem kifizettetett. Nem vagyok smucig, meg semmi, de azért ez már a pofátlanság teteje, főleg hogy ennyire erőszakosan próbálkozik. A babakocsink eladására is rá akartak beszélni, mikor megtudták, hogy tervezzük a második babát. Ja, a nevekről már nem is beszélve... mikor a lányomat vártuk, megkérdezték, hogy mi lesz a neve, megmondtam, mire az ő kislányuknak ezt a nevet adták... még szerencse, hogy találtunk egy hasonló hangzásút, ami mindkettőnknek tetszett, és mintha hülyének néznének, múlt héten újra kérdezgettek, hogy ha sikerül a baba, akkor milyen nevet szánunk neki!


Pofám leszakad, de komolyan!


2015. aug. 26. 13:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
A három lépés távolságot, növeld harmincra, ne adj, ne vegyél és ne fogadj el semmit.
2015. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Ne add vissza nekik hiszen megvetted. És ezentúl tényleg nézd őket levegőnek.
2015. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Tiszta bolondok... Kerüld el őket messzire! Pénzért viheti a cuccait, ha akarja, én ingyen nem adnám vissza. Ne nézzen hülyének!
2015. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Úristen,szegénykém...:/Semmilyen kapcsolat ezután,maximum köszönni.Semmit vissza ne adj!Az meg,hogy az anyját küldözgeti,ő nem mer átmenni,egyenesen mutatja,hogy nem tudna a szemedbe hazudni a megvásárolt dolgokkal kapcsolatban.Undorító nő!A szegény gyerekeit sajnálom.
2015. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
97%

A férjével is kellene beszélni, hátha ő normálisabb, és helyrerakja a nejét. Csak nem meri a szemedbe nézve letagadni, hogy elvitt pénzt váltani.

Ha nagyon akarják a cuccaikat, vegyék vissza azon az áron, amin eladták nektek, esetleg a használatból eredő hibákért adhatsz engedményt. Aztán inkább szerezd be a szükséges holmikat máshonnan.

Egy tuti, ingyen nem adnám vissza a vásárolt holmikat, csak a "jószomszédi" viszony kedvéért.

2015. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

ha újra átjön, akkor mond, hogy semmi gond, mindent tételesen vezettél, hogy mit vettél tőlük és mennyiért, holnapra előkeresed és azon az áron visszaadod.

nem hiszem, hogy jönni fog ezután :)

tök bolond lehet :D én is azt mondom, hogy növeld azt a 3 lépés távolságot

2015. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólókkal!

A névvel meg megtréfálhatnád, ha megint kérdezgeti, mondj vicces, idióta neveket. Bár ha jobban belegondolok, csak szegény leendő gyermekével szúrna ki, ha megint ellopná a nevet. :)

2015. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Velem az egyik munkatársam, aki előtte oszt.társam volt csinálta azt, hogy előadta milyen csórok, én megsajnáltam, és márkás-drága ruhákat adtam neki ajándékba (ill. a gyerekeinek), aztán láttam,hogy neten árulja.

Vannak ilyen aljadékok.Elég nehéz lesz elintézni,mivel szomszéd, szépen a nyakadra fog járni. Ha nem hagy békén, akkor a férjedre bízd.Majd ő átmegy, aztán helyreteszi a dolgokat, ne cirkuszolj, és ne te idegeld magad.....utálom az ilyen pofátlan embereket.

2015. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Ezt nagyon elrontottad, de sajnos ami elmúlt, elmúlt. Nálam pont azt jelenti a 3 lépés távolság, hogy nem keveredek ehhez hasonló üzleti, meg egyéb dolgokba. Szia, hogy vagy, ennyi.

De ha ez már megtörtént, akkor elmondanám neki az én verziómat utoljára. Ha ragaszkodik ezután is a saját emlékéhez, akkor visszaadnám, amit akar, és befejeztem vele egy életre. Csak "szia" ezután, "hogy vagy"-ig már nem jutnék vele. Költözés? :)

2015. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
erélyesen megmondod, hogy megvetted, tied ennyi! és ha tovább csesztetnek akkor ajtót sem nyitsz és kész.
2015. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!