Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülye voltam, és engedtem a...

Hülye voltam, és engedtem a szomszédnak, hogy simogassa a kutyám! Most hogyan tiltsam meg mégis neki?

Figyelt kérdés

Azt hittem akkor mikor megkérdezte, megsimogatja, és kész. Arról nem beszélt, hogy mostantól rendszeresen napi sűrűséggel fogja babusgatni!

Mondtam neki,hogy "Persze, nyugodtan meglehet simogatni!" lehet félreérhető voltam, de nem gondoltam bele abba,hogy attól a perctől ingyenes állatsimogató tulaj leszek!


Hónapok óta simogatják a kutyám kerítésen keresztül! Nem vagyok irigy kutya, de azért nem szeretem, ha valaki ennyire rajta lóg a kutyámon!

Ha séta közben kérdik hogy szabad-e simogatni megengedem, de mikor látom, hogy nem akarnak leszállni a kutyámról, akkor szépen mondom, hogy mennem kell várnak otthon, és lelépünk!

De Ők meg fél-1 óráig is édesgetik a kutyám! És nem tetszik, mert nem szeretem!

Mondhattok irigynek, én nem gondolom ezt irigységnek, szerintem a szeretgetésnek is van határa!


Mikor panaszolom másnak, hogy a szomszédok is folyton a kutyámmal foglalkoznak, akkor azt mondják: "örülnék inkább, hogy nem gyülölik a kutyákat, és megmérgezik, hanem simogatják..." de ez a normális ! Milyen szomszéd az amelyik megmérgezi a kutyád? NEM NORMÁLIS! Még nekem kellene hálásnak lennem, hogy folyton a kutyámon lógnak?


Én törődök a kutyámmal sétáltatom napi 2 órát minimum, játszok vele kutyaiskolába is hordom hétvégente, de nem tudok mindig vele lenni a kertben,hogy ne tudják oda csalni a kerítéshez!


És nevetséges amit csinálnak. Jövök haza, látom hogy tumultsu van a kerítésünknél(3 an vannak: anya-apa, felnőtt lányuk) és babusgatják a kutyám mint valami csodát, köré gyűlnek!

Erre nem gondoltam mikor megengedtem, hogy szabad suimogatni!


Most hogy mondjam meg nekik, hogy ez azért sok? Hülyének fognak nézni, hogy beleegeztem a simogatásba, és hetekig simogatják minden nap 10-30 percig, és oda megyek most, hogy "Most már elégvolt a simogatásból!"szöveggel?


Betonfalat nem tudok felépíteni, és a kutyámat nem akarom 2 méteres körzetéből eltiltani a kerítéstől! Szerintem nem is értené miért tiltom a kerítés mellől hónapok után!



2014. máj. 27. 06:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Az élet nagy problémái....
2014. máj. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Megemlíthetdéd nekik, hogy mostmár náluk is aktuális lenne egy saját kutya!
2014. máj. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
39%
Próbáld meg nekik szépen megmondani pl: ne simogassák mert nem szereti. De akkor tuti békén hagyják ha azt mondod, hogy bolhás.
2014. máj. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Mi mamám szomszédjában laktunk, ott ő csinálta ugyanezt. Addig tűrtem amíg el nem költöztünk, mert nem akartam megbántani azzal hogy rászólok. De ő a mamám volt. Ha egy "idegen" tenné ugyanezt én szólnék. A kettesnek jó a tippje, vesd fel nekik hogy ha ennyire szeretik a kutyákat akkor vegyenek. Lehet azért simogatják rendületlenül mert azt várják mikor adsz a kezükbe egy telefonszámot, ahonnan olyan kugyulit tudnak szerezni mint a tied. Ha nem veszik a lapot akkor meg kerek-perec megmondhatod hogy nem tetszik hogy olyan sokat ott vannak, ez a te kutyád, szerezzenek be maguknak is egyet!
2014. máj. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A környéken ugyan ez megy egy kutyával, annyi különbséggel, hogy nem kap elég szeretetet a gazdájától, ezért azt másoktól kapja meg, akik nap, mint nap elmennek ott.
2014. máj. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy van kutyájuk! Kennelbe zárva! Nem foglakoznak azzal negyed annyit sem mint amennyit az enyémmel!

Most hogy jegyezzem meg, hogy "ott van a saját kutyátok, aztmiért nem simogatjátok?" szerintem van annyi eszük, hogy tudják hogy azt is lehet simogatni!


Ezért nézek mindig nagyot mikor köré gyűlnek a kerítésnek!

Azt hittem majd megunják "minden csoda 3 napig tart!" hát úgy látszik kitartóak!


- Tudják hogy nem bolhás, hogy oltott féregtelenített, chippezet tks kutya, és sokat foglalkozok velük, szóval a "leprás a kutya nem nyúlnék hozzá!" szöveg nem jönne be!

2014. máj. 27. 06:38
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
Ha zavar (márpedig zavarna), akkor pedig én rászólnék vagy mimimum céloznék a saját kutyájukra.
2014. máj. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Megmondanám, hogy biztosan a saját kutyájuk is örülne ekkora rajongásnak, aztán csak leesne nekik.
2014. máj. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan magyarázd el nekik, hogy a kutyát neveled, és azzal, hogy ők simogatják elvtelenül, a kutyát összezavarják. A kutya is olyan tanuló, mint a gyerek, ha választani kell a tanulás és a babusgatás között, akkor az utóbbit választja. (A kutya egyébként nem "nem értené" a tiltást, hanem tudomásul venné.)
2014. máj. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Milyen fajta lehet, ami ennyire csodálatot kelt? Mondjuk nekem is minden kutya gyönyörű, még a korcs is! :)
2014. máj. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!