Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha 2 éves kislányom nem...

Baj, ha 2 éves kislányom nem iszik minden nap tejet?

Figyelt kérdés

Sokáig szopizott, 4 hónapja hagytuk el. Azóta nem iszik napi szinten több dl tejet, mint ahogy itt már többször is olvastam másoknál. (Pl. reggel, este x dl)

Tejtermékeket fogyaszt?

Nagy baj ez? Lehet problémája belőle, ha nincs meg valamennyi mennyiség naponta?


2015. aug. 27. 22:57
 1/8 A kérdező kommentje:
*tejtermékeket fogyaszt.
2015. aug. 27. 22:58
 2/8 anonim ***** válasza:

a tejitalra(milumil) rá van írva, hogy napi 2 x 180 ml fedez valamennyi szükségletét asszem 3 éves korig a gyermeknek


én ettől nem fosztanám meg.

a tej maga nem érdekes, tekintve hogy én nem is tudom(lehet jobb is), pl egy doboz sparos tejben ugyan mennyi lehet a kálcium..

2015. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy megfosztom..
2015. aug. 27. 23:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tejterméket fogyaszt, az szerintem jó. Nézz utána/kérdezd meg a dokit/védőnőt, hogy mennyi a napi szükséglete tejtermékből. Majd számold ki, hogy neki megvan-e ez tej nélkül is. Ha igen, nincs gond :)

Az enyém nem issza meg magában a tejet, így kakaózik. Abból van meg kb. napi 3 dl :)

2015. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam, sajnos tápszeres volt, de tejet sosem adtam neki, miután leálltunk a tápszerrel sem. :)
2015. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ugyanezt csinálta. 2 éves korától már a tejitalt sem itta meg, csak borongattam ki, úgyhogy nem is vettem tovább. Tejet azóta hol megissza, hol nem. Kb. napi 1,5-2 dl-t fogad el, azt is csak reggel. Kakaót sem szereti. Tejtermékeket viszont igen, így azokból adok többet. Ez van. Én nem aggódok.
2015. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az èn 3 èvesem, mèg sohasem ivott tejet. 15 hònapos kora òta nem iszik tápszert, a tejitalt nem fogadta el, a tejet pedig kifejezetten utálja (èn is). Tejtermèket rengeteget eszik, bár ha tudná, hogy pl. a sajt, tùrò tejből van, nem ennè meg. Kakaòt nagyon ritkán iszik pár kortyot az enyèmből.
2015. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!!

Akkor ezek szerint kicsit túlaggódtam a dolgot :)

2015. aug. 28. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!