Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben a...

Mit tennétek a helyemben a nagyival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagymama vigyáz a gyerekre önként és dalolva, ami valóban nagy segítség. Elveszi a gyerektől a cumit amíg nem figyel, amikor észreveszi a gyerek, sír utána (senkit nem zavar a cumi, csak a nagymamát). Addig cirkuszol, amíg felhívják a munkában anyát, a gyerek sírva mondja, hogy apa elvitte a cumit, könyörög, hogy anya menjen el érte. Szerintetek ez fair? Miért igen, miért nem?

Én gondolkodom rajta, hogy többet nem fogadom el a segítséget, inkább ügyeletbe megy a gyerek. Nem egyedi eset, hasonló dolgok mennek konfliktuskerülés miatt rendszeresen. Én úgy élek, és arra nevelem a gyerekeimet, hogy vállalják a döntéseik és tetteik következményeit, de ez gyökeresen ellentétes, gyakorlatilag hazudni tanulnak.

Mit gondoltok?


2015. aug. 31. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem értem.akkor most ki veszi el a cumit?mi??

mekkora gyerkőc?

2015. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyanra bízom a gyerekem, aki tiszteletben tartja az elveimet. Aki a hátam mögött mást csinál, mint amire én szemtől-szemben megkértem, az nem gerinces ember. Legyen az rokon, haver vagy bébiszitter. Többet nem hagyom rá. De ezek az én elveim. A te körülményeidet te ismered.
2015. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha ügyeletrol beszélsz, akkor ovodaskoru a gyerek. Neki valóban nem kellene már cumi. Más kérdés, hogy ezt nem a nagymama dolga megoldani
2015. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kisóvodás a kicsi. A mama vette el, apára fogta, és anyát hívták fel, a gyerek kérésére. Nem kéne cumi tényleg, de nem szopogatja egész nap, reggel amíg kómában van, szokta szopogatni, ez kb. 10 perc. És igen, nekem is ez a bajom, ne más döntse el. De ha elveszi, ne kenje az apjára, aztán hívogassanak engem.

De nem is a cumi a lényeg, hanem az, hogy nem ezek az elvek, amik mentén elképzeljük a nevelést, mint írtam, gyakoriak a hasonló konfliktuskerülő hazugságok.


Tehát ti igénybe vennétek a gyerekfelügyeletet így is, vagy nehezebbé téve egyes hétköznapokat, nem kérnétek inkább belőle? Mert valóban nagy segítség, amiért hálás is vagyok, de nem tudom, hogy nem nagy ár-e amit fizetünk érte hosszú távon.

2015. aug. 31. 19:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, nincs a családon belül komminukáció? Elmondanám a nagyinak, hogy mi így döntöttünk, ne kérdõjelezze meg, pláne így. Ha nem megy, akkor közölném a nagyival, hogy te nem hazudsz a gyereknek, tehát elmondod neki, hogy a nagyi hazudott. Ha csak a cumi a probléma, nem hiszem hogy nem kérném a segítségét, de közölnék h ne hívogasson munkaidõben.
2015. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hol írtam, hogy nincs kommunikáció. Nyilván sosem hagytam szó nélkül az ilyesmit.

Sajnos ezen már túl vagyunk, elég sokszor elmondtuk mindketten, de egyszerűen vannak emberek, akiknek hiába beszélsz. A cumi elvétele is pont ez a szitu, okosabbnak gondolja magát, csinál valamit, majd nem vállalja fel a konfliktust a gyerekkel. Szóval nem egyenes.

2015. aug. 31. 20:05
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Azt írod, reggel 10 percre kell a cumi a gyereknek - akkor nem értem, hogy lesz ebből akkora cirkusz, hogy fel kell hívni téged.

Még hol van ebben a hazugság? Hogy apa vitte EL? Anno az én időmben cicara fogták - szerintem senkinek eszébe nem jutott, hogy ez hazugsag

2015. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nos a kérdésre válaszolva én igénybe vennem továbbra is, mert nagy segítség hogy vigyáznak rá, és főleg hogy bármikor örömmel teszik. Ez a cumi elvetel nem olyan nagy dolog számomra, hogy emiatt visszautasitsam, sokan nincsenek ilyen jó viszonyban a nagyszülőkkel. Ha csak ilyesmi a probléma, vagy hasonlók, (bár több példát nem említettel) én biztos nem utasítanan vissza a segítséget. És ahogy az előző is írta, pontosan én is ezt akartam írni. Ha nem hiányolja, akkor miért hisztizik megis érte. Biztos azért fogta az apara, mert ő nem volt ott, és azt gondolta így nem kéri vissza, ha azt mondta volna ő vette el, akkor keresni fogja.
2015. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj 7-es, a cica nem egy megfogható valami, azért szokták rá fogni. Apa viszont nagyon is létezik és nem ő volt. Azt kellett volna mondani, hogy eltettem, mert nem kell, én is ilyesmit szoktam. Kérem, odaadja és kész. Ezért volt akkora cirkusz, hogy nem bírt vele a mama, mert kétségbeesetten kereste, mérges volt az apjára, nem értette ő sem, hova tűnt hirtelen és miért. Ezt én sem értem. Azért engem hívtak, mert őt nem lehet elérni a munkája miatt. És ott van benne a hazugság, hogy egy ilyen egyszerű dolgot nem mer felvállalni egy kisgyerek előtt, inkább rákeni másra. A gyerek persze nem hülye, érezte, hogy valami nem kerek, ezért lett cirkusz belőle. Már rég nem a cumiról szólt addigra, hanem becsapva érezte magát, jogosan.

Ma este megkérdeztem kicsit a mama jelenlétében, hogy tudja-e ki vitte el a cumit. Azt mondta, az apja. Én meg megmondtam neki, kérdezze meg a mamát mégegyszer, a mama meg csak lapított. Ezután én elmondtam neki. Újra elmondtam a mamának, hogy ez nem jó, mi nem így kommunikálunk a gyerekekkel, nem vesszük őket hülyére. Biztos, hogy erre túl érzékeny vagyok, de szerintem ez a lekezelési mód rossz. Úgy döntöttem, nem kérünk belőle többet, csak velünk együtt lesznek a mamával. De lehet, hogy majd lecsillapodok, most ez a sokadik ilyen volt és eléggé kiakadtam.

2015. aug. 31. 21:50
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as, lehet, hogy igazad van. Sajnos én úgy nőttem fel, hogy nem igazán hihettem el pont ezek miatt semmit, lehet, hogy ezért vagyok rápörögve a témára. Nem bírom a hazugságot a gyereknek. És tegyünk különbséget itt, nem a húsvéti nyuszira gondolok.

Köszi mindenkinek, el fogok gondolkozni.

2015. aug. 31. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!