Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges még? Kérlek adatok...

Lehetséges még? Kérlek adatok tanácsot!

Figyelt kérdés
8 hetes a lányom, de csak 2 hétig tudtam szoptatni, mert nem volt elég tejem. Gondolom ehhez a sok stressz is hozzájárult, családi gondjaink voltak. A tegnap észrevettem, hogy ha megnyomom a mellem, jön belőle 1-2 csepp tej. Szerintetek ennyi idő után vissza lehet még állítani a tejtermelődést? Vagy természetes, hogy ennyi idővel szülés után még jön 1 kicsi tej akkor is, ha már nem szoptatok. Mit tegyek? Érdemes még próbálkoznom? Köszi a segítséget!
2009. szept. 7. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyi tejcsid van, mindenképp szoptasd a babádat és igen, elő lehet hozni újra is a tejet. Ehhez segíthet a Laktoherb vagy Fitolac tea és homeopátiás készítmények. (Patikában pontosan megmondják melyik van és hogyan kell szedni mondani kell, hogy tejszaporítás céljából). Szerintem pár hét próbálkozást megér, különösen akkor, ha úgy érzed, hogy most jobb a helyzet stresszügyileg. Szurkolok!
2009. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
6 hétig egyáltalán nem szoptattam. Vajon ennyi idő után tényleg újra beindulhat. Nagyon szeretném, megteszek mindent. Köszi a gyors választ!
2009. szept. 7. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Állítólag 40 nap mire teljesen lapad a tej.Szeríntem még van esélyed.Kezdj el teákat inni, meg a homeopátia is nagyon jó, de mindenek előtt szoptassd a babád mielőtt megeteted tápszerrel.Rakd minél sűrűbben mellre és utánna pótóld neki.Majd ha már több tejcid lesz fokozatosan kevesebb pótlást adj.Szoptasd igény szerínt!Sok munka vár rátok, de minden fáradságot megér!Nagyon drukkolok!Írj privit, ha bármiben tudok, segítek!

7,5hós baba anyukája.

2009. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbálkozz tejszaporító teával, vagy homeopátiás bogyókkal, de sztem ne rakd gyakran mellre, mert az nem tesz jót a kis gyomrának, hanem inkább előbb próbáld meg lefejni, utána meglátod, hogy mennyi tejcsid van. Ha már úgy látod, hogy van "sok" lefejt tejcsi, akkor rakd mellre, főleg ha éhes. A baba uis többet tud leszívni, mint amennyit kézzel vagy géppel le tudsz fejni.
2009. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
Több hónapig visszahozható még a tej az elapadás után, úgyhogy ha szeretnéd és a babád is jól fogadja, érdemes próbálkozni vele. Mivel nálatok hosszabb volt a kihagyás, szerintem mindenképp kérj segítséget egy szaktanácsadótól, ő pontosan meg tudja mondani, mit hogyan csinálj, hogy sikeres legyél. A La Leche Liga honlapján (www.lll.hu) találhatsz elérhetőségeket.
2009. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem még visszahozhatod. csak tedd gyakran mellre, mert semmi más nem ingerli úgy a tejtermelést mint a baba szopása... De sikerülni fog, ha kitartasz, az tuti!
2009. szept. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!