Janó vagy Marci?

Figyelt kérdés
Férjem János és szeretné ha az ő nevét kapná a pici, mert náluk minden férfi János. Én viszont nagyon szeretném ha a pici fiúnk Marci(Márton) lenne. Ti hogyan oldanátok meg? Két nevet nem igazán szeretnénk, bár én már bele mennék, csak hogy ne kelljen győzködni egymást. De ő nem szeretné a két nevet! Kénytelen leszek belemenni igaz?
2015. szept. 3. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem leszel kénytelen.

Miért nem ő kénytelen belemenni abba, amit te akarsz?


Ezt nektek kell "leharcolni" egymás között, esetleg egy harmadik név lehet megoldás. Így mindketten engedtek.

2015. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha náluk ez a megrögzött szokás van? Mi ez, középkor?

Egy időben én is Mártont akartam, de letettem róla, mert nem akartam, hogy Marcizzák.

Szerintem is válasszatok 3. megoldást.

2015. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én biztos nem örökítenék tovább egy ilyen -számomra- öreges nevet, ami nem tetszik. Van pár régies név, amitől feláll a szőr a hátamon, ezt a listát épp a János és József nyitja. Engem nem érdekelne a családi szokás, még ha 100 generációra visszamenőleg is csak Jánosok voltak, akkor is megszakítanám. Nem vagy köteles olyan nevet adni, ez közös döntés, nem egyoldalú.

A férjem István, ezt is öregesnek tartom, gyereknek nem örökítjük tovább. Ő megérti, nem is akarja. Van elég más név, és találunk olyat, ami neki is tetszik és nekem is.

Szóval nem azt mondom, akkor feltétlen a Marci győzzön, keressetek olyat, ami neked is tetszik és neki is.

2015. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyan nevet válasszatok, ami mindkettőtöknek tetszik, szerintem egy 3. megoldás lenne az igazságos.
2015. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Leírtam a véleményem a másik kérdéshez részletesen.

De ide is leírom, hogy én ezt a konkrét esetet úgy oldanám meg, hogy mindenki örüljön, hogy:

X Márton János

Még jól is hangzik...

Semmi képpen ne hagyd, hogy ráderőszakolja az akaratát.

Közös gyerek, közös névválasztás. Egy kapcsolat, amiben a nő hordja ki a gyereket, de az apa mondja meg, hogy nevezheti el, az elég elnyomó.

2015. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

u.i: egy teljesen 3ik név választása lenne az igazságos valóban, de kizárt, hogy majd egy 3.-at elfogad az apuka, ha azt akarja, hogy az övét kapja...


Illetve én Janó helyett Jancsinak hívnám.

2015. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miert lennel kenytelen belemenni ?

Igy el vagy nyomva?te szulod meg azt a gyereket, legyen mar beleszolasod a nevebe !

En is a 3. nevet javaslom

2015. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Annó ez volt az én kérdésem. Párom engedett a 21.-ből, így megegyeztünk a Marcellba, viszont mikor szültem,és kérdezték, hogy mi lesz a neve(sajnos farfekvés miatt császár lett, így párom nem volt ott),akkor én Marcell Józsefet mondtam. Akkor, és ott így éreztem helyesnek, pedig még úton a kórház felé se hittem, hogy József lesz. A megőrzőbe már bennt volt a párom,de én nem szóltam neki még akkor sem. Ott volt velünk a pici is, és jött a szülésznő, hogy igyak vizet,és kérdete, hogy hogyan van a kis Marcell József, és párom mondta, hogy szerencsére a pici már szopizott is, ő meg még kicsit izgatott. Én meg elkezdtem nevetni,hogy az Andi szerintem csak a babára gondolt,és csak akkor esett le neki,hogy megkapta a pici a Józsefet is. Annyira meglepődött, hogy még se tudott szólalni,csak pityergett. Igaz, már két hónapos a picurka, és egyszer se hívtuk Jocinak, mert a Marcellt használjuk,de legalább mindegyikünk akarata teljesült.

2015. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Márton!! Nem adnék soha olyan nevet, ami már van a családban! Meg amúgy sem tetszik a János....keressetek olyan nevet, ami mindkettőtöknek tetszik, vagy legyen Márton János.
2015. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszolóval teljesen egyetértek.

"Két nevet nem igazán szeretnénk, bár én már bele mennék, csak hogy ne kelljen győzködni egymást. De ő nem szeretné a két nevet!"

Te szeretnél már 2 nevet, hogy megoldódjon, de ő nem. Ő Jánost akar, te Mártont ÉS Jánost. A te megoldásod a kompromisszum, míg az ő verziója nem az. Ő nem szeretné a 2 nevet, de nem akar Mártont sem. Szerinted ez így rendben van?

Ez a gyerek közös, nem működik úgy semmi, hogy ő hajthatatlan. De tudod, ha ő az, te sem vagy kénytelen belemenni semmibe. Most az jobb lesz, ha ezen balhéztok, kérdezd meg tőle!.

Egyébként nekem sem tetszik a János, soha nem adnám.

2015. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!