Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenhol vannak ilyen gáz...

Mindenhol vannak ilyen gáz anyukák? Ti szóltatok volna?

Figyelt kérdés

Tegnap egy múzeum játszóházában voltunk, ahol 2-8 éves gyerekeknek szabad a bejárás. A nagyrésze abból áll, hogy gokartokkal, lábbal hajtós autókkal lehet körbe-körbe menni.

Két anyuka közvetlen a pálya szélén üldögélt, elmélyedve trécseltek, miközben a gyerekeik lényegében mindenkit letaroltak. A legnagyobb gokartokkal száguldoztak össze-vissza a pályán, többször nekimentek a kisebbeknek, kiabáltak, ha valaki megállt előttük, a két anyuka meg mintha észre sem vette volna, semmit nem szóltak, pedig több kisebb gyerek is volt. Egyszer az egyik anyukát is majdnem elütötte a saját gyereke, erre ott vigyorgott, hogy de aranyos.

Miután az egyik az én lábamat is többször letarolta, szóltam neki, hogy esetleg próbáljanak már meg úgy viselkedni, mintha nem ők lennének itt egyedül.

Nem akarok pipogyát nevelni a gyerekemből, de ezt már kicsit soknak tartottam. Bár valószínű az anyuka is ilyen arrogánsan reagált volna, ahogyan a gyerekeit is neveli.



2015. máj. 28. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Én szóltam volna, nem utólag háborgok a neten, mit kellett volna csinálnom.
2015. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Aha, mindenhol. Nem.


Am ennek mi értelme van? :D

2015. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem háborgok, csak érdeleknek a tapasztalatok, hogy érdemes-e belemenni ilyesmibe. Alapvetően nem szoktam és nem is szeretek idegeneknek beszólogatni.
2015. máj. 28. 13:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De vannak esetek, amikor sajnos meg kell tenni...
2015. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

vannak ilyen anyukák. kikapcsolódnak, a gyerek meg a napon nő úgyis :)

velünk hasonló az orvosi váróban volt. 2 anyuka teljesen kikapcsolva trécselt egymással, viszont az egyiknek az az igazi gonosz gyereke volt. elvette a gyerekektől a játékot, lelökte őket a mászókáról (kis műanya), csúszdán hátbarúgta a többieket... enyém egy várat próbált felépíteni, de mindig oda rohant, belerúgott és elrohant. mondogattam a gyerekemnek, hogy ne foglalkozzon vele, de mikor elsírta magát a 15. után és a gyerek anyját pont nem érdekelte, én odamentem a gyerekhez, kicsit erősebben megfogtam a kezét és közöltem vele, hogy ha még egyszer felrúgja a gyerekem várát, akkor velem gyűlik meg a baja! nyilván nem bántottam volna, csak nyomást próbáltam rá gyakorolni :) ezt persze észrevette az anyuka és kihívta magához a gyerekét, mondván, hogy itt milyen bunkó emberek vannak :D a többi anyuka meg megköszönte :)

teljesen felesleges ilyenen felhúznod magad, látod én is úgy gondolom mint te, mégis én lettem lebunkózva, tehát mindenkibe bele tudnak kötni :)))

2015. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Ode kellene menni hozzájuk és szép kedvesen szólni, hogy picikét vadulnak a gyerekek, rájuk néznétek légyszi, mert néhány gyereket már felborítottak. Tök mindegy, zokon veszi-e vagy épp elszégyelli magát, szerintem egy ilyen problémát így kell megoldani, vagyis csak így lehet.


Ez amit írtál: "esetleg próbáljanak már meg úgy viselkedni, mintha nem ők lennének itt egyedül" ez nem jó stílus. Higgadtan, normálisan kell beszélni, épp ezért kell akkor szólni, mielőtt még fölemnt volna benned a pumpa. Vagy pedig hallgatni és akkor magadra vess. Mindenesetre itt arrogánsozni a gyk-n, ez ezer százalék, hogy semmire sem jó.

2015. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem húzom fel magam, inkább azért érdekel, hogy a jövőben mit csináljak. Az én fiam még kicsi, nem fogja magát megvédeni egy 8 évessel szemben, ugyanakkor úgy gondoltam, az anyuka nem fog foglalkozni az én megjegyzésemmel, ha alapból nem érdekli, mit csinál a gyereke (mert látták, ott csinálták az orruk előtt).

Lehet, ha ilyen lesz, inkább a múzeumi alkalmazottnak szólok.

2015. máj. 28. 13:50
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os, teljesen normálisan mondtam neki, nem kiabáltam, és itt sem arrogánsozok, csak feltettem egy kérdés. Tapasztalatok érdekelnek. Ha minden esetben visszaszólás a reakció, feleslegesen nem csinálom a fesztivált.
2015. máj. 28. 13:52
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Csak azt tudom mondani, amit a 6-os válaszomban is leírtam, kiegészítve azzal, hogy ha kéred a szülőt és ő nem szól rá a gyerekére, akkor szólj rá te az ő gyerekére: Légy szíves óvatosabban játsszál, vigyázz a kicsikre. A múzeumi alkalmazottnak szerintem nem ez a feladata. Az a reakció, amit beszóltál az anyukának, az szerintem sem nem célra vezető sem nem kulturált. Ha nem akarsz pipogyát nevelni a gyerekből, ahogy írod, akkor a probléma megoldását kell neki mint viselkedésmintát továbbadni, meg a magadért való kiállást; nem a problémán való rágódást meg a feszültség levezetését, mert azzal csak az egy helyben toporgásig jut el.
2015. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Aszongya nem arrogánsozik. Dehogynem.


"Bár valószínű az anyuka is ilyen arrogánsan reagált volna, ahogyan a gyerekeit is neveli.

"

2015. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!