Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem csúnya a...

Szerintetek nem csúnya a "terhes" szó?

Figyelt kérdés
Hiszen egy életet hordunk a szívünk alatt.
2015. szept. 4. 09:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem. Mert én nem arra asszociálok, hogy szó szerint értelmezem, hogy ez teher. Hanem egy kismama jut róla eszembe. Olyan sokat hallottam, hogy nekem ez ivódott bele a fülembe. Semmi rossz érzetet nem kelt bennem.
2015. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%
de, nekem is mindig eszembe jut ha hallom! Sokkal szebb a "várandós" szó.
2015. szept. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

De. ezért is alkalmazza a jogi szaknyelv a "várandós" kifejezést.

A latin szakkifejezés: graviditás. Azaz: nehézség, terhesség. Tehát tükörfordításról van szó.

2015. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Én meg az ilyen szépelgő kifejezéseket nem szeretem, h várandós, meg áldott állapot, meg eltávozott (a meghalt helyett).
2015. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem sem szép szó. Nem szeretem használni.
2015. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem szép, de igaz. Bizony az ember a vége felé már tényleg terhesnek érzi a várandósságot, akármennyire is illetlenség erről beszélni.
2015. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Szép, nem szép, ez a neve. Azon is szoktál merengni, hogy a macska, az milyen csúnya, kemény szó, pedig milyen szép állatot takar?
2015. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

Eü szakközépbe jártam, szülészetből elég volt kiejteni, hogy terhesség, már le is lehetett ülni egyessel.

HA teher, akkor minek indoklással...


Ettől függetlenül én használom a kifejezést, mert a teher nem csak rossz dolog lehet.

2015. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Az eü szakközépben nyilván gravidának kellett hívni. Amúgy akkor a teherautó is csupa rossz dolgot szállít, és rossz az autónak? Mondjuk mitől lenne jó neki?
2015. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Tudjátok egyaltalán, honnan ered a terhes szó?


A terhes szó a régi tereh szó átalakult változata (ezt nagyon kevesen tudják, azt hiszik, hogy a teher szóból származik). A tereh az jelentette: gyönyörűség. A terehes (ma: terhes) pedig azt, hogy: a gyönyör állapotában leledző nő. Arany János: Walesi bárdok c. közismert versében is felbukkan: "Vadat, halat, s mi jó falat/Szem-szájnak ingere,/Sürgő csoport, száz szolga hord,/Hogy nézni is tereh", tehát mindezt nézni nem megterhelő, hanem gyönyörűség.


Ha meg azt nézzük, egy nőnek igenis megterhelő fizikailag egy gyerekkibordása.

2015. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!