Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják sokan arra aki...

Miért mondják sokan arra aki terhes, hogy felcsinálták? Olyan csúnya szó ez szerintem

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is az. Az állatok csinálják fel egymást..

Sértő, bántó kifejezés általában ostoba, primitív emberek szájából. Nem is szabad őket komolyan venni. Máshogy úgyse tudnák kifejezni magukat.

2014. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában azokra szokták mondani, akik fiatalon, 14-18 évesen szülnek, úgy hogy nem volt tervezett a baba, vagy egy éjszakás kalandból lett terhes. Én még csak ilyen szituációkban hallottam.
2014. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

En is azt gondolom mint a kettes valaszolo. Annyival egeszitenem ki h vannak azok a fajta nok akik ezzel akarjak a pasit megfogni. Igy felcsinaltatjak magukat.

De szerintem is undorito kifejezes, ezzel ugyanugy bantani akarjak a masikat, mint egyeb mas titulussal ami serto.

2014. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is az előre nem tervezett dolognál hallottam általában.

Meg volt egy ismerősöm, aki nagyon várta már a babát és mindig csak erről tudott beszélni (ami érthető valahol, hiszen évekig nem tudott pasit szerezni pedig mindig gyerek volt az álma és majdnem 40 éves lett, mire összejött).

Aztán voltak akiket meg ez idegesített és ők mondták, hogy "mit henceg vele, hogy végre felcsinálták".

Szerintem aki ilyet mond és nincs gyereke/vagy minden jó könnyen, hamar összejött neki az vagy irigy, vagy pedig fogalma sincs róla milyen rossz az amikor akar az ember de nem lehet... vagy pont az ellenkezője, hogy nem akar mégis besikerül.

2014. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt egyáltalán nem használják olyan sokan.
2014. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem mondják sokan.

Nekem még az is rosszul esett, hogy "na mi az, bekaptad a legyet?"

Pultosként dolgoztam (terhesen is), férjjel, saját házzal, és tervezett baba. Nagyjából ismerte a hátteret az illető, mert nem először járt ott. Szóval ezért is esett rosszul.

2014. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!