Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet párhuzamosan két...

Hogy lehet párhuzamosan két nyelven megtanítani beszélni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha különböző anyanyelvű szülőkről van szó, mint nálunk, sokan tanácsolják, hogy mindkét szülő a saját anyanyelvén beszéljen a babához, de ez nem zavarja meg? Valamint, mennyire jelent problémát, ha csak az egyik szülő beszéli mindkét nyelvet?
2015. szept. 6. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg működik. Ha te magyarul mondasz neki valamit, akkor ő átmegy az apjához és az ő anyanyelvén elmondja, hogy te mit üzentél neki.


Kicsi keveredés előfordulhat, esetleg a mondatba néha a másik nyelv szava kerülhet, de az eredeti nyelv ragozásával. Pl. "Kérek dinner-t" (Itt rákerül a -t tárgyrag az angol szóra, ahogy a magyar vacsora szóra is odakerülne)

De ezek gyorsan kikopnak és ragozási hibák egynyelvűek esetében is természetesek kiskorban.

2015. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De megzavarja, ezért van az, hogy később kezdenek beszélni a kétnyelvűek a legtöbb esetben. A megzavarást viszont ne úgy értsd, hogy valami visszafordíthatatlan rossz dolog történik, egyáltalán nem erről van szó. Inkább arról, hogy kell egy kis idő, amíg összerakja a kis fejében a dolgokat, ezért kezd később beszélni, ez a feldolgozás ideje.

Tehát igen, egyszerre 2 nyelven kell hozzá beszélni.

2015. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem zavarja meg. A kétnyelvű párok többségw így csinálja. Olyanról is rudok, ahol a gyerek 3 nyelven tanul egyszerre, mert mindkét szülő az anyanyelvén beszél hozzá, wgymással pedig egy harmadikon. Mintha egyszer azt olvastam volna, hogy Gombos Edináéknál is ez a helyzer, mert Edina nem beszél spanyolul a férje pedig magyarul, így ők egymással angolul beszélnek, a gyerekek pedig mindhárom nyelvet.
2015. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm, az utóbbi információ különösen jól jön, hogy be tudjuk hozni az angolt is. Iskolában meg elküldjük németet vagy oroszt tanulni és négy nyelven fog beszélni mire leérettségizik. Nem rossz üzlet.
2015. szept. 6. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért túlzásba ne essél: három nem kell egy kisgyereknek, főleg ha a 3. egyikötöknek se az anyanyelve. De kettőt mindenképpen érdemes, csak később fog beszélni.
2015. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek azt javasolták,hogy ha nem az anyanyelvük (pusztán csak perfekt beszélik), akkor ne beszéljenek úgy a gyerekhez!
2015. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a felállás, hogy én magyarul, a férjem portugálul beszélt a gyerekekhez. Én a férjemmel portugálul beszéltem, viszont francia nemzetiségi óvodába írattuk őket. Így mire iskolába mentek, 3 nyelvet beszéltek folyékonyan, ott még bejött az angol is, ami a 4 nyelvből a leggyengébb, de a saját szintjükön ügyesek belőle.


Egyáltalán nem zavarta össze őket, nagyon ügyesen váltanak egyik nyelvről a másikra, és mindig tudják, kihez milyen nyelven kell szólni.


Azóta hazaköltöztünk Magyarországra, itt szintén francia nemzetiségi közösségbe írattam őket, hogy ne felejtsék el a megtanult nyelveket.

2015. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindketten magyarok vagyunk, a ferjem csak angolul beszel a gyerekhez. 5 evesen mindket nyelven szepen beszel, persze a magyar sokkal arnyaltabb, az ovonok szerint joval elorebb jar a kortarsaihoz kepest. Nem kezdett kesobb beszelni, nem kellett logopediai fejlesztes, neha o is keveri, hozzam szol angolul, az apjahoz magyarul, de javitja mindjart magat.

O igazabol azon csodalkozik, h masok nem tudnak angolul, de ez rengeteg munka volt. Csak akkor eredmenyes, ha kovetkezetes a dolog. Nalunk sok hiszti volt, h apa mondja magyarul, volt, h sztrajkolt, nem volt hajlando valaszolni, ma mar zokkenomentes a dolog.

2015. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van ebbol,ketto iskolas ok pl ket nyelven beszelnek angol,es magyarul itthon magyarul bar rengeteg,angol szoval,mert magyarul nem tudjak skolaba meg abszolult angolul,szerintem se zavarja be oket! Bar ketsegtelenul konnyebb,nekik az angol,ha jatszanak angolul,beszelnek
2015. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznosak a válaszok. Arra nem nagyon kaptam választ, hogy mennyire nehezíti meg a kommunikációt, ha én abszolút nem ismerem a feleségem anyanyelvét?
2015. szept. 6. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!