Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy anya nem tud toleráns,...

Ha egy anya nem tud toleráns, empatikus lenni, hogyan akarja mindezt megtanítani a gyermekeinek?

Figyelt kérdés

Előre jelezném: akinek nem inge, nem veszi gatyára.

Az elmúlt napokban egyre inkább ledöbbenek az itteni anyukák némely hozzászólásain... durvák, sértegetnek mindent és mindenkit, vitáznak, acsarognak, foggal-körömmel védik a saját véleményüket, taposnak át istenen és emberen.

Csak néhány példa, hogy mire értem:

- Meghalt két ikerkislány. Erre két kérdésnél is megy a vérengzéssé fajuló gyűlölködés, A VALÓS TÉNYEK ISMERETE NÉLKÜL szidják az itt lévő anyák a gázolót és a szülőket, felelőtleneznek, káromolnak, gyűlölködnek. (Szuperanyák number one.)

- A mai tej vs. tápszer vita, ahol ismételten megmutatkozott a kultúra, a minősíthetetlen stílus...

- AZ örökzöld orrváladékos kérdés, ahol FELNŐTT, elvileg értelmes (?) nők gyakorlatilag vérre menő csatát vívtak azon, hogy is kell hívni az orrváladékot: cicakakának, vagy takonynak.


Az merült fel bennem, hogy ez az utcai szintű stílus a melegnek köszönhető? A bezártságnak? Vagy azok, akik ezzel szítják a vitát esetleg mindig is ilyenek voltak? És ha igen, hogyan akarják a gyermekeiknek a fő kérdésben megjelölt értékeket megtanítani? Ez nekem kicsit "bort iszik, vizet prédikál" helyzet...

Miért kell veszekedni? Nem mindegy, ki hogyan, mivel nevel? Ki mit ad enni, miben hordoz, mivel táplál? Miért kell ennyire görcsösen ragaszkodni az "úgy jó, ahogy én csinálom"-mentalitáshoz?

Komolyan érdekel, hogy miért bújik elő némely anyákból bizonyos kérdéseknél az "állat" (már bocsánat, de láttam én itt már olyat, hogy...).


Ti mit gondoltok?

Nem vitakérdésnek szánom, szóval értelmes, normálisan megfogalmazott, nem provokatív, pejoratív kifejezések nélküli, értelmes válaszokat kérek!


2012. jún. 22. 17:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Őszintén fogok válaszolni: fogalmam sincs. Minden egyes alkalommal ledöbbenek azon, hogy hová fajul egy egy kérdés, és milyen minősíthetetlen stílusban szólják le egymást az anyukák.


Nekem is volt már, hogy elgurult a gyógyszer, és egy különösen rosszindulatú, sértegető válaszolót kiosztottam, de azt is kulturált hangnemben:)


Úgyhogy én nem értem, mi megy itt néha.

2012. jún. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs nekem sem de ez tényleg nagyon jó kérdés és tetszik ahogy megvan fogalmazva!! De erre szerintem nem is fog sok válasz jönni mert ilyenkor akik magukra ismernek azok ugysem írnak :) A takony vs.cica kaka kérdés ismerős arra én is írtam választ :D
2012. jún. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Sókristály ***** válasza:
100%

Válaszolni én sem tudok, de gyakran megdöbbenek az általad említett hangnemen.

A cicakakásat nem olvastam, de hasonlót már igen. Ott azon kaptak hajba, hogy szabad-e időnként "babanyelvet" használni. Néhány erőszakos válaszadó szerint hülye lesz tőle a gyerek. Pedig senki sem írta, hogy non stop így beszél a babához. Csak hát a pancsi, hami és egyéb hasonló szavak legtöbbünknél előfordulnak.

Az ikerlányos iszonyú durva volt. Én mint mindig, a tűzoltók társaságát képviseltem, azaz kértem, hogy ne ítélkezzenek sem a sofőr, sem a szülők fölött, mert nem ismerik a körülményeket, ráadásul ez senkinek sem feladata közülünk. Olyan privit kaptam, hogy ihaj. Csak annyit, hogy a küldő AdolfHitler89 volt, a téma pedig: K.anyád.

A mai tápszeres is durvára sikerült, nem is csoda, hogy törölték. Már maga a kérdés is provokatív volt.

aztán ott vannak az abortuszos kérdések, szintén vérre mennek. És pont azok a vérivók, priviben gyilkosozók, akik szentnek tartják az életet a fogantatástól.


Valahogy azt érzem, hogy nagyon szélsőségesek a válaszadók. Eldöntik, hogy ez így van, és tántorítatlanok.

Ma először találkoztam olyannal, aki butaságot írt, és amikor elmagyaráztam neki, miért az, elfogadta.

A másik probléma, hogy rá akarják erőltetni a nézeteiket másra, de bármi áron. Pedig nem mindig üvöltve terjed legjobban a hang.

Én úgy vagyok vele, hogy leírom a véleményemet, néhány körben válaszolok, ha nagy marhaságot írnak rá, aztán hagyom a fenébe. Így tettem a mai tápszeresnél is. Pedig ott is csak a saját tapasztalatomat írtam le, meg azt, amit a gasztroenterológusunk mond, ahová sajnos minden hónapban járunk.

Rossz ez így, mert nehéz kulturáltan megosztani a tapasztalatokat, nehéz

2012. jún. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Sókristály ***** válasza:
szóval nehéz segíteni egymásnak.
2012. jún. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
az iker babás kérdést betudná valaki linkelni ha még nem törölték?
2012. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Sókristály ***** válasza:
2012. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Köszi szépen 5. vagyok
2012. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem több dolog miatt is.

1. az emberek ( így az anyukák is) a megélhetési és egyéb nehézségek miatt feszültek, idegesek, pesszimisták stb. és ezt itt kell levezetni vagyis csak itt vezethetik le verbálisan.

2. vannak emberek akik önnön bizonytalanságukat és félelmeiket ezzel leplezik hogy állandóan mindent véresszájúan bizonygatnak és jobban tudnak másnál. Sose hallgatják meg az ellenkező véleményt és kicsit se próbálnak meg egyetérteni a másik oldallal, azzal úgy érzik mintha saját magukból veszítenének el egy részt holott dehogy...

3. vannak alapban ilyen kellemetlen stílusú emberek, az ilyeneket én pl. már egy két mondat után nagyon jól felismerem és elkerülöm, de itt sajnos ezt nem tudom megtenni mivel ott a válasz leírva:))

És igen sajnos sok olyan kérdés van amire a szerencsétlen kérdező normális választ várna de totál szétoffolják az ilyen kiosztás jellegű hsz.ekkel végül...

2012. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

a 8as vagyok, lemaradt ez: hogy hogyan akarják megtanítani a gyerekeiknek az empátiát és véleményük kulturált megfogalmazását és átadását?? Egy a válasz: sehogy!! Több olyan szülőt ismerek, apukákat, anyukákat egyaránt és itt is sokszor találkoztam már ezzel a hozzáállással hogy:- Mondja csak meg a véleményét, legyen őszinte a gyerek (vagyis vágja a másik fejéhez a durvaságot) meg könyökölje csak ki a helyét, érvényesüljön csak, meg legyen határozott és irányító mert a mai világban csak így lehet boldogulni.

Tehát ezt is érzékeltetik és tanítják a gyereknek, hogy legyen jó kis agresszív, ugorjon csak a másik torkának mert az jelenti a határozott véleményt...

2012. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Sókristály ***** válasza:

Ha nem tartózkodnék elvből a pontozástól, most egy nagy zöld kezet nyomnék a 8 és 9-es válasz írójának, annyira tükrözi a véleménye az enyémet.

Amúgy a ő gyereknevelési elveiknek következményét egy mondatban össze lehet foglalni: A hülyeség újra és újra kitermeli önmagát.

2012. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!