Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 hónapos. Hogyan fertőtleníts...

1 hónapos. Hogyan fertőtlenítsem a dolgait?

Figyelt kérdés

Idáig vízforralóval melegìtettem a vizet és ráöntöttem a cumisüvegre, meg a többire, de most olvastam, hogy 20 percig kell főzni. Akkor ez a vízforralós nem ér semmit? Idáig nem volt problémája, de félek ez csak a szerencse műve.

Meg most vettem neki plüssjátékot és foggalmam sincs mivel fertőtlenítsem.

A körömvágó csipeszt beáztattam neomagnolos vízbe, de berozsdásodott egy alkalomtól.

Telljesen tanácstalan vagyok ez ügyben.

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. szept. 8. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
ha rám hallgatsz akkor sehogy :) én 1-szer fertőtlenítettem a cumit+cumisüveget, amikor kivettem a dobozból, épp úgy ahogy te leforráztam és kész... meg kell szoknia a bacikat maga körül, hogy ki tudjon alakulni az immunrendszere... tuti le fognak hurrogni sokan, de van egy 15 éves lányom aki ha évente 1-szer beteg sokat mondok, + egy másfél éves kisfiam, aki eddig 2-szer volt náthás egy kicsit mikor jött a foga de ennyi... nem kell agyonsterilizált környezet egy babának!
2015. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

valóban nem így kell sterilizálni. a sterilizálás az, mikor kifőzöd, ha ráöntöd attól nem pusztulnak el a bacik. legalábbis a kitartóak. de persze túlzásba se kell vinni :)

kisollót én csak az első pár hétben alkoholos vattával törölgettem át.

cumisüvegeket kifőztem (fazék-víz-5-10 percig rotyogtattam a vizet. ha teszel bele egy csepp citromlevet akkor kevésbé ül rá a vízkő).

plüssöket a mélyhűtőbe tettem be egy éjszakára, tudom viccesen hangzik, de minden baci kinyiffan :)

még a pelenkázó lapot és a kiskádat fertőtlenítettem, sima fertőtlenítős szappannal, gyógyszertárban lehet kapni

2015. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kifőztem a cumikat, cumisüvegeket egy nagy lábas vízben (kis citromlevet kell bele tenni, hogy ne legyenek vízkövesek) amikor még ilyen kicsi volt. 20 percig én sem főztem, de azért pár percig forraltam.

Egy újszülött / kis csecsemő immunrendszere még nem elég erős. A cumisüveget amiben tápszert vagy anyatejet adsz mindenképpen kell még sterilizálni ilyen idős korban.

2015. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem fertőtlenítek agyon. Mondjuk a cumisüveget minden használat után szoktam, mert lehet a mikróban. A cumiját csak sima vízzel öblítem le, de ha mondjuk a lakáson kívül esett le, akkor kifőzöm (forrástól számított 5 percig). A plüssöket simán csak kimostam, de nem sok öblítővel, hogy ne zavarja az erős illat. A körömvágó ollót egy darab alkoholos vattával törlöm át használat előtt (még a köldökápolásból maradt).
2015. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell agyon fertőtleníteni a cucccokat, elég ha kimosod alaposan. De néha én berakom a cumit meg a cumisüveget esetleg a mellbimbóvédőt meg a körömcsipeszt és társait a sterilizáló folyadékba. Bababoltba lehet kapni Chicco márkájú, meg van adva hogy 1 liter vízbe hány kupakot kell tenni. A jó hogy nem kell meleg víz így nem roncsolódnak a műanyagok. Az ára sem horror 1 palackkal kihúzzuk mire felnő!

A plüssöket simán bevágtam a gépbe hosszú programmba 40 fokra. Nem kell hogy csíra mentes legyen! 😉

2015. szept. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, a nagylányomnál három hós koráig főztem a cumit, napi kétszer.

Azután esténként forró-hideg váltóvízzel mostam.

Négy hósan lett tápszeres, akkor a cumisüveg is ment a forró-hideg váltóvízbe.

A körömcsipeszt az ajándék dettol fertőtlenítővel tisztítottam.

Fél éves kora után semmit.

A kicsi kilenc hónapos kora óta cumis-tápszeres.

Hát az üveget elmosogatom, a cumit lemosom :).

Eddig nem volt beteg .10honapos

2015. szept. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a cumikhoz, cumisüvegekhez vegyél használtan 1-2 e ft-ér egy mikrós streilizálót, nagy könnyebbség.. :)

a pelenkázóhoz, kádhoz, műanyag dolgokhoz chicco folyadékot használtam, de megteszi az ecet is. A domestosra hallottam, hogy kiütéses tőle a baba, azt nem használtam...

a plüssöket betettem két három éjszakára a mélyhűtőbe, mert az atkátlanít, ha kimosod, az nem jó ellenük, még az ecet sem. De a fagyot nem bírják. Utána persze ki is mostam őket, amelyiket lehetett gépben, amelyiket nem, azt kézzel ecetes forró vízbe. A zenélő játékokat is kb. így, szivaccsal, kevés ecetes vízzel..

a bimbóvédőhöz minden nap töltöttme ki Chiccos vizet és abban úszkált.

2015. szept. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!