Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól értik meg...

Mennyi idős kortól értik meg a gyerekek a telefon működési elvét?

Figyelt kérdés

Nem a fizikai részére gondolok, hogy hanghullámokat elektromos jellé alakít és vissza, stb.

Hanem arra, hogy a telefon egy kétirányú kommunikációs eszköz. Hogy a fülhöz kell tartani, nincs hozzá kép, de valós, ismert személlyel tudnak beszélgetni rajta. Illetve hogy a hívást két irányból lehet kezdeményezni.

Vagy akár azt, hogy nincs értelme gesztusokat, mimikát használni, mert a másik fél nem látja, csak hallja őket.


2015. szept. 9. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy gombnyomkodás után a füledhez kell tartani, mert beszélnek belőle, az egy évesem is érti, ahogy egy ismerős személy hangját is beazonosítja (de már a távirányító és tv, illetve a számítógép és az egér összefüggését is "kivizsgálta"). Hogy nem látszik, csak hallatszik a másik, a nagyobbikom olyan 3 év körül foghatta fel, addig mindent lelkesen mutatni is akart. De gondolom, hogy gyerekfüggő illetve ezek a "tudományok" még nem biztos, hogy állandó tudást/fogalmat jelenthetnek.
2015. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy akár azt, hogy nincs értelme gesztusokat, mimikát használni, mert a másik fél nem látja, csak hallja őket.


Én is használok gesztusokat, mimikákat telefonálás közben, hiába nem látnak :))) Sose gondoltam még rá, hogy nem kéne, vagy nins értelme, ez autómatikus.

2015. szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem a beszédet kísérő gesztikulálásra gondoltam, hanem az azt helyettesítőre. :)

Tudod, van ez a székely vicc is:


A székely fia hazamegy meglátogatni az apját. Kopogtat az ajtón, nincs válasz. Újra kopogtat, most sincs válasz. A harmadik próbálkozás sikertelensége után fog egy fejszét és szétveri az ajtót. Bemegy a házba, látja, hogy az apja a tűzhely előtt pipázgat. Megkérdezi:

-Édesapám, nem hallotta, hogy kérdeztem, itthon van-e?

-De hallottam.

-Akkor miért nem válaszolt?

-Hát, édes fiam, én bólintottam!

2015. szept. 9. 11:04
 4/5 anonim ***** válasza:

" Vagy akár azt, hogy nincs értelme

gesztusokat, mimikát használni,

mert a másik fél nem látja, csak

hallja őket."


Felnott embereket is latok sokszor a buszon, hogy hevesen gesztikulalva telefonal. Szerintem ehhez képest nem gáz ha egy 3 éves ugyanezt csinalja. :D

2015. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

16 hónapos, telefonon Skype-ol a nagyszüleivel. Gondolom ez bezavarja, mert megszokta, hogy képet is lát a hang mellé.


Az apja sokszor itthon is intézi a munkával kapcsolatos telefonokat. Neki jók az antennái, szinte bármivel telefonálást imitál. A füléhez teszi (szappan, zokni, bármi) és hallózik.

De ha ténylegesen telefonál egy családtaggal, azonnal próbálja szétszedni a telefont és szerintem keresi a képet.


Bár olyan is volt, hogy pont a szüleimmel Skype-olt, én az elülső kamerát bekapcsolva felé tartottam a telefont. Hirtelen mutogatni kezdett rá és a kezét a füléhez tartva hallózott. Nem teljesen értettem, így ránéztem a kijelzőre: bejövő hívásom volt és azt mutogatta, hogy vegyem fel.


Ez kicsit kettős, hiszen ezek szerint a bejövő hanghívást érti és jelezte is, hogy vegyem fel. Viszont hiába adom a kezébe, ha az apja vagy a nagyszülei hívják, akkor addig tapogatja a kijelzőt, amíg sikerül bontania a hívást.

2015. szept. 10. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!