Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mikor főztök?...

Anyukák, ti mikor főztök? Mennyire rossz, ha a gyerekek nem kapnak minden este főtt ételt vacsorára?

Figyelt kérdés

2 hónapja jöttem vissza dolgozni, két ovis gyerekünk van. Eddig nagyszülőknél voltak hét közben, holnaptól kezdődik a normál kerékvágás. Ötletem sincs, mikor fogok főzni :-(


Heti 3x járok tornázni hajnalban, ezt nem szívesen adnám fel. 5 felé fogom összeszedni a gyerekeket, aztán ha jó idő van akkor játszótér, ha nem akkor otthon közös játék, beszélgetés - ezeket a közös programokat sem szívesen cserélném le főzésre.


De akkor mikor? Ti mikor főztök?


2015. aug. 31. 17:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az oviban nagyon jó a menza, reggeli-uzsonna is reform. A nagy szereti nagyon, több dolgot kért már hogy itthon is csináljunk.
2015. aug. 31. 17:49
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
este, ők meséznek egy órát 6-tól 7-ig, addig én összedobom a vacsorát. Ha főtt étel van, kicsit hamarabb kezdek hozzá, de általában két napra főzök.
2015. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Nekem már a kicsi is ovis, így oviban-suliban esznek főtt ételt. Így esténként csak akkor főzök, ha konkrét kérés van rá, vagy nagy kedvem van. Mivel se én, se a férjem nem ebédelünk itthon, így ez nem igény. Hétvégén van főtt étel, meg időnként hétköznap, de semmiképp mindennap vagy kétnaponta. De akkor csak gyors, egyszerű ételek, nem is igénylik a más fajtát és mi sem.

Bevallom, nekem ez könnyebbség, munka mellett bőven elég a többi házimunka, a gyerekek különórái és a többi...szeretnék velük is lenni.

2015. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2 naponta főzök, 5 éves a kislányunk. Egyszerűbb ételeket főzök. Főzelékek, makaróni.


Egyébként nem szokttunk mi sem meleget enni, nem baj az. Ebédet eszik az oviba, elég az. Meg szokta kóstolni amit főzök, de az az Apja és az én ebédem 2 napra.

2015. aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az oviban minden nap kapnak főtt ételt. Ha főzök este, akkor egyszerűbbeket. Amik nagyon max. egy óra alatt megvannak. Hétvégén főzök rendesen, abból hétfő-keddig marad. Bár nálunk a gyerek nem is igényli annyira este a főtt ételt.
2015. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk a gyerekkel. Most kezdi az óvodát. Eddig ebédre főztem, délelőtt, vacsora, reggeli az nálunk nem főtt étel. Most az óvodában fog ebédelni, ergo nem fogok főzni csak hétvégén. Eddig esténként dolgoztam amikor elaludt (fordító vagyok), most majd nappal fogok értelemszerűen. Hétvégén fogok csak főzni, neki lesz meleg ebéd, én meg eszek ami van.
2015. aug. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Miért kéne főtt étel vacsorára ha az oviban esznek? Persze kinél mi a szokás...
2015. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
azért, mert néha mi, felnőttek is szeretnénk főtt ételt enni.
2015. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Én sem főzök minden este. Általában hétvégén annyit főzök, hogy maradjon belőle még hétfőre, keddre, ha megunnánk a hétvégi menüt, akkor lefagyasztom és előveszem később. Néha rendelünk vacsit vagy elmegyünk étterembe.
2015. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Gyerekek napközben kapnak főt ételt igy ha nincs időm akkor eszünk hideget ,hétvégén szoktam inkább főzni .
2015. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!