Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az lenne hogy a volt párom...

Haszi kérdése:

Az lenne hogy a volt párom beadott apasági perre (kislányom anyja) mi a teendő?

Figyelt kérdés
és visszamenőleg 6 hónapra is ki kell fizetnem ez eddig oké csak az nem idézem "Kötelezze a bíróság az alperest, hogy a fenti gyermek tartása fejében fizessen meg havonta 30.000.-FT/Harmincezer/ gyermektartásdíjat 2015. március 1. napjától kezdődően." miközben a jelenlegi fitetésem 30 százaléka sincs (az elmúlt egy évbeni sem) 30 ezer nem hogy a 20 vagy 25 százaléka ja és a kislányom nem tartósan beteg semmi ilyesmi normális hálaistennek egészséges kislány. Az első tárgyalás egy hónap múlva lesz. Hogy még idézzek belőle: "Kérem (felperes) ,hogy a bíróság a ....... született ... utónevű gyermek feletti teljeskörű szülői felügyeleti jog gyakorlására jogosítson fel" és még: "A kapcsolattartás vonatkozásában a részletes kereseti kérelmemet az első tárgyaláson fogom előterjeszteni, kérem a bíróságot, hogy ebben a kérdésben szíveskedjenek döntést hozni." köszönöm a válaszokat

2015. szept. 11. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Szia én csak annyit tudok hozzászólni ismerősöm is 30 ezret fizet
2015. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

jól érted, 30 ezret kér és a láthatási jogodat majd a tárgyaláson vitatják meg.


mennyi a fizetésed? egyébként nincs százalék meghatározva ilyen módon, 50%-ot is vonhatnak, illetve ez a plafon.

de ma már azt nézi a bíróság, hogy a gyerek életkörülményei minél kevésbé változzanak és mindent megkapjon.


most azért mert szerinted "NORMÁLIS" gyereknek nem dukál 30E Ft, azért szerencsére a bíróság gyakran megítéli :) fene belétek lusta apukák, ha nincs annyi fizud akkor keress másik állást, banyek, attól, hogy anyától elváltál, a gyerekedet nem hagytad el, őt el kell tartanod!!! már az szégyen gyalázat, hogy ez elmúlt fél évben nem fizettél semmit, de hogy 30 ezret sokallsz a saját gyerekedtől az azért elég szánalmas!!!!

2015. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit kifizetni, amíg nincs ítélet, onnan indul. A birosagra mindig úgy kell beadni a kérelmet, hogy szerepeljen benne a tartasdij kívánt összege. Ez nem azt jelenti, hogy annyit a bíróság meg is fog állapítani. Kereseti igazolást fognak kérni tőled és elbiraljak. Amint jogerős az ítélet, fizetni kell. Visszamenőleg is, tehát érdemes már most elkezdeni spórolni rá. Az elmaradást egy összegben szoktak megitelni, de kérhet sz rá részletfizetés is.

A teljes felügyeleti jog gyakorlása semmi hatranyt nem okoz nálad, a piti dolgokhoz közös felügyelet esetén se kell a véleményed, a nagyokhoz meg így is kell. A kapcsolattartas kettotokon fog múlni.

Mekkora a GYEREK?

2015. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotok, második válaszoló szerintem úgy hogy nem ismersz engem sőt az anyát sem szerintem nem kellene így leírnod embereket meg hogy szégyen gyalázat hogy eddig sem fizettem stb. .... 3.válaszoló: egyébként 3 éves lesz
2015. szept. 11. 19:55
 5/7 A kérdező kommentje:
visszatérve a második válaszolónak nem sokallok én a gyerekemtől semmit sem de azt sem szeretném hogy a ne legyen megélhetésem arról meg hogy miért nem keresek jobban kereső állast hmm pont ahogy mondod olyan könnyű főleg a keleti országrészben úgy hogy ne legyen sok az a 30 ezer, minden zokszó nélkül megadnám neki ha lenne miből. Én az ilyen embereket tartom szánalmasnak mint amilyen Te vagy és ahogy ítélsz...
2015. szept. 11. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Mi a teendő? Elmész a tárgyalásra és amit megitélnek annyit fizetsz,amit visszamenőleg kell azt kérheted részletekben is.

Amugy nagyjábol ennyit kell fizetni mindenkinek.

Az h otthagytad őket gyerekkel,vagy a nő lépett le mert nem birt együtt élni veled,hát erről nem fejteném ki a véleményemet,de ha már megcsináltad a gyereket-hisz te is ott voltál,akkor igenis a vele kapcsolatos költségekbe be kell szállnod.Gondolom anyuka azért inditotta a pert mert eddig eszed ágában nem volt fizetni,mert gőzöd sincs mennyibe kerül havonta egy gyerek.

Ha fizettél volna nem lenne per,ha megegyeztetek volna.

Fogd fel ugy ha együtt lennétek,akkor is költenél ennyit a gyerkedre.

2015. szept. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, először is elengeded a füled mellett amikor arról győzködnek az anyucikák, hogy "ez így természetes", - tudod, ők soha sem a férfinak akarnak jót - aztán vagy kerítesz egy ügyvédet, vagy - ha tudsz - magad írsz egy ellenkeresetet, amiben te a közös felügyeleti joghoz ragaszkodsz, és 15 eFt tartásdíj megítélését kéred, és szépen beadod a bíróságra.

Ekkor nagy valószínűséggel az lesz, hogy marad a közös felügyelet (az új Ptk-ban már az az alapértelmezett, ehhez képest kellene a volt párodnak indokolni a kérését) és lesz a kettő közt megítélt összegű tartásdíj, 20 vagy 25 eFt.

Kb ennyi.

2015. szept. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!