Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendő, ha anyuka külföld...

Mi a teendő, ha anyuka külföldre ment? Párom kisfiát váláskor nálunk helyezte el a bíróság, külföldre. Közben a gyerek anyja is elment külföldre. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Mivel mi is magyar állampolgárok vagyunk, az anyuka is az, van-e ilyenkor tennivaló? A végzésben előírtak nyilván nem tudjuk betartani, mivel az édesanya lelépett a tengeren túlra. Oda nem tudjuk vinni a gyereket, hogy láthassa.

Gyámügy vagy bíróság? De hol? Azt sem tudjuk, hol él pontosan!



2014. júl. 14. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Láthatásra nem is Nektek kell vinni a gyereket.
2014. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nektek semmi dolgotok.
2014. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Ha nem akarja látni a gyereket, és elhúzott, akkor ez van, nincs mit tenni.
2014. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk kellett hordani a gyereket láthatásra. Másfél A4-es oldalon van leírva, hogy az apának kötelessége vinni, havonta 1 hétvégére, plusz a szünetekben. Az anyának joga lett volna eljönni Szombathelyre, és havonta 1x ott találkozni vele. Persze egyszer sem ért oda.
2014. júl. 14. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotelezhet titeket ilyen koltseges utazasra senki. Adjatok be esetleg a birosagra egy papirt a megvaltozott helyzetre tekintettel.
2014. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem kell csinálnotok semmit. Ez egy magyar bírói határozat, csak magyarországon érvényes.
2014. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6 válasz:


Szuper! (csak szegény kisfiút sajnálom)

2014. júl. 14. 11:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Megváltozott helyzetre való tekintettel adjatok be papírt a bíróságra/gyámügyre. Már csak azért, is, hogy ha a jövőben feltűnne a kedves anyuka, és számom kérné, vajh miért nem költöttetek milliókat arra, hogy kivigyétek hozzá a gyereket, akkor legyen mit lobogtatnotok, hogy ne tudjon követelni semmit. Én is a gyereket sajnálom.
2014. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt hogy sikerült anyukának elérnie?

Az én exem elutazott az ország másik felére a gyerekkel, utazhatom közbe az országot, hogy ha pár órára látni akarom. Kértem az elhelyezési tárgyaláson, hogy akkor legalább felezzük a költségeket, akkor még engem hordtak le, hogy mit képzelek, hogy költségekbe verném az anyát..

2014. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gondolom, mivel külföldre adták ki a gyereket, és elég kicsi volt (még most is az). Az senkit nem érdekelt, hogy az anyának nem kell a gyerek, gyerektartást nem tud fizetni, mert életében nem dolgozott. És szó szerint úgy van leírva, másfél oldalon keresztül hagy az apának kötelessége vinni a gyereket az anyjához, az anyukának meg joga van eljönni érte! Amikor megláttam a végzést, azt hittem, rosszul látok! Most egy időre megoldódott a probléma, mert Kanadába nem visszük ki a gyereket, az tuti. Mondjuk azt sem tudjuk, hol az anyuka...
2014. júl. 16. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!