Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt anyukák, akik...

Vannak itt anyukák, akik egyedül maradtak babával/kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg, hogy megcsal a férjem. Tudom, hogy mindenki ezt mondja, de tényleg semmi előjele nem volt. A szülés után hamar talpra álltam, sportolok, jobban nézek ki, mint valaha. Maradéktalanul elláttam a háztartást, ügyeltem arra, hogy legyen időnk kettőnkre is. A szexuális életünk is rendben volt. Erre ma kiderült, hogy a hátam mögött találkozgat valakivel. Próbált tagadni, de már hiába. Most fogalmam sincs, merre tovább. Jövő szeptembertől mentem volna vissza dolgozni (11 hónapos a lányunk), de mehetek korábban is, tárt karokkal várnak. De költöznünk kell, a gyereknek bölcsit kell intéznem, azt se tudom, hogy álljak neki. És teljesen összetörtem. Én ezzel az emberrel akartam leélni az életemet, most fogalmam sincs, hogy lépjek tovább.

Ha van itt olyan, aki keresztülment hasonlón és leírná a történetét, sokat segítene. Előre is köszönöm.


2015. szept. 13. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Én fél éves gyerekkel maradtam anno egyedül.

Először is próbálj meg lehiggadni, mert így könnyebben hozol elhamarkodott döntést.

Biztos, h neked kell gyerekestül elköltöznöd?

Biztos, h nem kapsz a férjedtől annyi gyerektartást, h legalább a kicsi másfél-két éves koráig otthon tudj maradni?


Sajnálom, h csalódtál.

2015. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!

A férjem nevén van a lakás, hiába a sok belefektetett pénz az én részemről, nekem kell költöznöm. A gyerek pedig velem jön, az biztos. Fix munkaidőm van, ami mellett lehet majd bölcsiben a lányom. Az anyagiakon még jár az agyam. Van valamennyi megtakarításunk, jár a GYED, illetve a férjem elméletileg fizet majd gyerektartást. Ez így elméletileg elég egy hónapra, de még át kell gondolnom mindent.

Az érzelmi része a legrosszabb. Megszégyenítve érzem magam és nem merek erről beszélni senkinek. Pedig muszáj lesz.

2015. szept. 13. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Szülő, testvér nincs, akik támaszt nyújthatnának neked és esetleg befogadjanak átmenetileg, amíg kitalálod, hogy pontosan merre hova?
2015. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

szakítások, válások után kell, hogy legyen az emberben egy természetes gyászfolyamat, és lelkileg minden lépését annak megélje. hogy egészséges lélekkel legyen képes a jövőben új kapcsolatokra. ezt az időt add meg magadnak.


(amúgy, ha már ilyen tipp-topp voltál, a félsz mégiscsak ott lehetett benned eddig is, tehát valahol szerintem érezhetted ezt, csak nem akartál róla tudni. olvass a vonzás törványéről, vagy nézd meg a titok c filmet, a gondolat, ahogy a félelem is, teremtő hatású..)

2015. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Anyukámék messze laknak (egyébként biztos befogadnának), de holnap beszélek a testvéremmel, akik a városban élnek. Előbb kicsit le kell higgadnom.


4-ess: igazad van. Pár héttel szülés után elkezdett beszélni olyan ismerőseiről, akik elhagyták magukat szülés után és célzásokat tett, hogy nem szeretné, hogy én is olyan legyek. Furcsa volt, korábban sosem érdekelte ennyire a külsőm. De vettem a célzást. Súlyfelesleg ugyan nem maradt rajtam, de tény, hogy a hasam csúnya volt szülés után, ezen a torna sokat segített. Nyilván nem eleget.:/

2015. szept. 13. 23:37
 6/10 anonim ***** válasza:

hát ja, minden félrelépő(félrekacsintgató) fél a párjában keresi a hibát, hogy mentséget találjon a saját lelkiismeretére.


sajnálom, hogy így alakult.

add ki magadból, aztán hozd a formád, légy önmagad :)

2015. szept. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"A gyerek velem jön az biztos"

Erre reagalnek, ha nem gond. Ez nem evidens. A gyereknek mindketten a szülei vagytok. Pillanatnyilag pont ugyanannyi jogok van hozzá. Sőt, jelenleg a ferjednek van joga a gyereket ott tartani, hiszen nyilván arra a címre van bejelentve. Akár rendorrel is visszavitetheti a gyereket. Ha jót akarsz magadnak, akkor vagy írás vele egy papírt, amin az áll, hogy engedi, hogy x helyre költözz a gyerekekkel és ezt aláírjak tanúk is, vagy bemesz a birosagra és kérsz egy sürgős, soron kívüli gyermekelhelyezest. Enélkül gond lehet. Ha apuka pl bosszúálló típus, meglepi a rendorsegnel a kiskorú lakhely ének önkényes megváltoztatása miatti feljelentést, ezután pedig ő kéri majd az ideiglenes elhelyezést. Ehhez azt se árt tudni, hogy az esetek nagy többségében a végleges elhelyezés is annál a szulonel történik.


Én is egyedül neveltem a gyerekemet sokáig. Nálunk apuka a terhesség alatt lelepett. Nem mondom hogy könnyű, de még lehet oldani, csak akarni kell. Nem tudom van e segítséged -nagyszülő pl- ha nincs, érdemes bebiszittert keresni és időnként gyerek és munka nélkül kikapcsolodni. Van akinek ebből több kell, van akinek kevesebb - nekem pl mindennap szükségem volt és van is pár magányos órára és 2-3 hetente egy teljes napra.

2015. szept. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es: nem akarja, hogy vele maradjon a gyerek, de mindenképpen íratok vele egy ilyen papírt. Köszönöm szépen a tanácsot!


Végül tudtam aludni 2 órát, kicsit lehiggadtam, ideje leülni gondolkodni.

2015. szept. 14. 06:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért jó egy görény ember a férjed.

Szülés után már azzal próbált célozgatva baxtatni, hogy kapd össze a tested.

Megnéznem őt, milyen lenne ha kihordana egy gyereket, vagy úgy egyáltalán most hogy néz ki...

Az meg, hogy ne tisztelje annyira a nőt, aki hozzáment, aki gyermeket adott neki, hogy egy kisbaba mellett, meg úgy amúgy is a farkát a gatyába tartsa, pláne, hogy veled is lefeküdt közben... No komment..

Meg ő a kommunikáció fogalmát nem ismeri? Ha baj volt, először miért nem beszélt veled...

De a nőről is megvan a véleményem.

Na bocsi a kifakadásért, de ennyi idős az én fiam is, és elképzeltem, hogy min mész most keresztül és kinyilt a bicska a zsebemben...

Papírt a gyermek elhelyezéséről írjatok, add be munél hamarabb a keresetet, kérd a lehető legtöbb gyt-t, kérj az önkormányzattól szociális segítséget, keress albérletet, jelezd mihamarabb a főnöködnek, hogy visszamennél, de a gyerkőc miatt kérj az elején 4 órát, mert részmunkaidős munka esetén ugyanúgy fogod kapni a gyedet a fizud mellé, meg a kicsi se fog hirtelen olyan sokkot kapni, te pedig "gyászold" meg a házasságod, sírd ki magad és mihamarabbi talpraallast kívánok

2015. szept. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a lassan 14 hónapos fiammal vagyok egyedül, lassan 5 hónapja, bár előtte is sokat voltunk csak ketten. Apuka külföldön dolgozik, nem is rossz beosztásban, így manőverezett köztem es az állítólag ex, de de facto nagyon is létező feleség közt. Pokoli volt a decemberem, a karacsonyom, tavaszig bírtam. Most sokkal jobb :)
2015. szept. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!