Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vegyem igénybe? (Családi...

Hogy vegyem igénybe? (Családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Egy gyerkőc van, és most várjuk az ikreket! Az én bruttó bejelentett bérem 122000 Ft, a páromnak 110000 Ft.

Táppénzen vagyok, elvileg így is kapom az adókedvezményt? Mennyit?


2015. szept. 15. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de nem tudjátok a teljes kedvezményt igénybe venni. Mert az ugye 99.000 Ft.

Táppénzből is igényelheted, de itt nem a béred számít, hanem a táppénz. Mert abból vonják az adót.

Ha a párod a férjed, akkor már a magzatit is meg tudjátok osztani. Így ő csak szakképzési adót fizetne, így a nettója 108.350 Ft lenne. Ha 60 %-os táppénzt kapsz, akkor te 73.200-at kapnál.

2015. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem fog kifutni az egész, nem fogjátok tudni teljesen igénybe venni még a járulék szabállyal sem (vagyis hogy ha nagyobb a kedvezmény adóalap mint a ti adóalapotok, a különbözetet a nyugdíj és az egészségbiztosítási járulékokra is átviszik, mint kedvezményt), de nektek még így is kevesebb lesz, de hadd ne számoljam ki :)
2015. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így ő csak szakképzési adót fizetne


Jajjjj. Úgy érted, munkaerőpiaci hozzájárulást... (szakképzésit a munkáltató fizeti).


Kérdező, bruttó 300ezernél tudjátok teljesen igénybe venni az adó és járulékkedvezményt.

Kérdés: a párod a férjed-e.

2015. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, Köszi a javítást. 1,5-1,5% 😊

Tanultam a szakmát, de sajnos nem gyakorlom. Így néha keverem.

2015. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A férjem :-)

Viszont én a munkáltatómnál kértem papírt, ki is lett töltve de azon nincs olyan rész hogy megosztanánk, hogy többet tudjunk igénybe venni. Hogy kell azt megosztani?

2015. szept. 16. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!