Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is féltek, vagy nekem sem...

Ti is féltek, vagy nekem sem kéne ennyire?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom,tudom,hogy nem itt a főbb helye ennek a kérdésnek,de én főleg anyukák válaszára vagyok kíváncsi.

Nem tartozom egyik politikai oldalhoz sem.

Félek,sőt rettegek,hogy a menekültügy miatt háború,válság,vagy bármilyen rossz lesz.

Féltem a családomat.És ezek a gondolatok nap mint nap elhatalmasodnak.Teszem a dolgom,két kicsikénk van,6 és 2 évesek.És terezzük a harmadikat....Lefoglalom magam és mégis...


2015. szept. 16. 13:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem félek, sőt már nagyon unom,hogy a híradó és minden csak erről szól.
2015. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
Igen, egy csomó rossz dolog fog történni a gyerekek életében politikai és minden egyéb értelemben, sőt, a mi életünkben is. Így történt a szüleink, nagyszüleink, dédszüleink életében is. Ez ellen aligha tudunk tenni bármit, mindenesetre az egész biztos nem használ, ha előre szorongunk emiatt. Majd megoldjuk, mindent megoldunk, ez legyen a jelszó. AZ irányítás nem mindig a mi kezünkben van, de ezért a jóban bízunk. Ennyi, nem kell ezen túl sokat rágódni, mert beteg leszel.
2015. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Én tv-t nem nézek,a facebookos üzifalamon leállítottam azok követését,akik ezzel kapcsolatban osztanak meg bármit,de mégis beleakadok és elolvasom.Mivel ez a legfőbb gond most persze hogy mindenhonnan ez folyik.Azt i tudom,hogy a média hajlamos ferdítésre,nagyításra
2015. szept. 16. 13:25
 4/29 anonim ***** válasza:
30%

Igen, nagyon félek. Féltem a gyermekemet, a családomat. Sajnos rajtam is már annyira elhatalmasodott, hogy szeretném pszichológus segítségét igénybe venni. Már a mindennapi tevékenységekben is gátol, pl. minden erőmet össze kell szedjem, hogy elmenjünk a játszótérre, félek, hogy ott fognak lövöldözni stb.

Az estéktől is rettegek, órákat töltök forgolódva, szakad rólam a víz, rémképeket látok magam előtt, látom, ahogy bántják a gyerekem. Mintha nem tudnám az agyamat irányítani, próbálok másra gondolni, de újra visszatérnek.

Tulajdonképp tönkreteszi az életem ez a mostani helyzet a világban.

Köszönöm, hogy feltetted a kérdést, így legalább kiírhattam magamból. Itthon nem merem senkinek sem elmondani, félek, hogy kinevetnének.

Egy 30 éves anyuka (picikém 17 hónapos)

2015. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Én is tartok tőle, mert ebből már nem mászunk ki...engem is aggaszt,féltem a kislányom, családom, és mi is tervezzük a következőt, hasonló helyzetben vagyunk.És igenis tartani kell attól, hogy hány IÁ katona-terrorita jött már be, és mi a valós szándék....ezt nem lehet szőnyeg alá söpörni. Szívszorító az igazi menekültek helyzete,a gyerekeké,családoké,akik valóban menekültek.De sajnos elég sokan nem azok....

2015. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%
Én kicsit tartok tőle, hogy mi lesz közép- és hosszú távon ennek az egésznek a hatása, mert lehet érte utálni, de nem szeretnék olyan országban élni, ahol az iszlám hangsúlyosan jelen van, de a rettegéstől azért távol vagyok. Lesz ami lesz, majd kialakul.
2015. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%

Az nem megoldás, hogy homokba dugod a fejed. Tájékozottnak kell lenni és tudni kell kezelni az információkat intellektuálisan és pszichésen egyaránt. Tudomásul kell venni és el kell fogadni, hogy a gyerekek nem burokban fognak nevelkedni, és nem lesz minden szép és rózsaszín és kellemes körülöttünk életünk hátralévő részében.


4-es, nagyon súlyos állapotban vagy, komolyan, azonnal orvoshoz kellene fordulnod.


Gondoljatok már bele, az előttünk lévő generációkkal mi lett volna, ha egy "kis" menekültáradattól idegebetegek lesznek? A gyerekenek elsősorban arra van szüksége, ahogy az anyja kiegyensúlyozott, magabiztos és többé-kevésbé normális legyen, és akkor jöhet bármilyen probléma, mert ott család mögötte, mint háló. Ne hidd, hogy nem veszi le a gyerek az idegállapotodat, még mielőtt te magad észrevennéd azt...

2015. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl megnyugtató a helyzet, de napi szinten rettegni azért túlzás. Én a hidegháború időszakában voltam kicsi gyerek, mégsem voltak idegbetegek a szüleim, hogy jaj, bármikor jöhet egy atomtámadás. Pedig akkoriban annak sajnos reális veszélye volt.
2015. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
46%
Köszönöm a 0%-ot, 4-es vagyok. Azt hiszem a kérdésre válaszoltam, vagy az a baj, hogy nem azt, amit a többség várt? Nem vagyok idegbeteg, játszunk a gyerkőcömmel, elvégzem a teendőimet. Csak amikor egyedül vagyok, mert pl. Ő alszik, akkor átveszik az uralmat fölöttem a rossz gondolatok. Nem hiszem, hogy ő ebből bármit is érzékel. Ha ébren van és együtt vagyunk mindig jó kedvünk van.
2015. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

de igen, érzékeli, pszichológusok ma már tudják (nem akárkik, Vekerdy Tamás például), hogy még az elmédben áramló képzeteket is tökéletesen átveszi a gyerek... még akkor is, ha alszik!!

SOS orvos!!!!

2015. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!