Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem, hogy ne...

Mit kéne tennem, hogy ne akarjon mindenki sajnálni?

Figyelt kérdés
4. baba jön, a férjem úgy néz ki hosszabb ideig betegállományban lesz. Nem bírom a sajnálkozó ismerősöket, hogyan kellene őket kezelni? Nem is szoktam panaszkodni sem, igyekszem, hogy minden a legjobban menjen a helyzetünkhöz mérték.
2015. aug. 26. 06:17
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Semmit. Amúgy meg ha nem sajnalnanak az lenne a bajod
2015. aug. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az értelmes hozzászólásait :)
2015. aug. 26. 06:25
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Szívesen. A kérdéséhez hasonló szinten igyekeztem maradni.
2015. aug. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor engem sajnáltak, mondtam, hogy a sajnálkozás semmire se jó, ha úgy látja, hogy segítségre van szükségem, akkor segítsen, a "jaj, te szegény" csak a földbe tunkolja az embert, mindenhonnan van felfelé. A másiknak egyszerűen megmondtam, hogy nagyon nem bírom, ha sajnálgatnak, elterjedt, és azóta nem igen hallom. Egyébként nem voltam olyan rossz helyzetben, csak kívülről gondolták azt.
2015. aug. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az őszinteség a célravezető ebben a helyzetben, mondd meg, kedvesen, de határozottan, hogy nem szereted a sajnálkozást hallgatni, és kérd meg őket, hogy beszéljetek másról.
2015. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem szoktam beavatni a népeket, így nem is kell hallgatnom a véleményeket. ha kérdezik hogy vagyunk, mondom, hogy jól. így nincs min sajnálkozniuk és kész.
2015. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek "beavatva", csak pl egy terhességet nehéz eltitkolni :)
2015. aug. 27. 08:31
 8/8 anonim ***** válasza:

különbség van az "eltitkolom" és a "nem kötöm az orrukra a dolgokat" között.

Igen, újra babát várunk. Igen, a lehetőségekhez képest jól vagyunk köszönjük. Kedves, hogy aggódsz, jól esik. Sajnos most sietek, minden jót nektek is - és otthagyni a pi*be az illetőt. nem kell magyarázkodni, nem kell védekezni, nem kell alapot adni, hogy elkezdjenek rajtatok agyalni. és nem kell lehetőséget adni, hogy a beszélgetés menete kicsússzon a kezeid közül. Tarts talomban néhány megfelelő mondatot amivel leszerelheted őket és ne menj bele számodra kellemetlen beszédhelyzetbe. ennyi

viszont hogy mit gondolnak, arra vajmi kevés befolyásod van. ha sajnálni akarnak, fognak is, de hidd el, ez a jobbik verzió, mert sajnos vannak olyanok is, akik a "dögöljön meg a szomszéd tehene is"-elv alapján élnek és valójában tökjó érzés nekik, ha másvalaki nyomorán csámcsoghatnak. Tehát valakikben őszinte sajnálatot ébreszt a helyzetetek, akkor azt becsüld meg, mert azt jelenti, hogy valóban törődik veletek. A többivel meg ne foglalkozz, mindenki azt gondol amit akar

2015. aug. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!