Babakelengye?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni egy kezdő babakelengye összeállításában!:)
2015. szept. 19. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Google a barátod. De a védőnő is fog adni listát.
2015. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi.(:
2015. szept. 19. 21:18
 3/10 Bella169 ***** válasza:
100%

Én ezt a listát kaptam az alap beszerzendőkből a védőnőtől, ehhez persze vettünk mást is amit még úgy gondoltuk kelleni fog:

Babaápolás:

-babaszappan

-popsikrém

- 70%-os patikai alkohol

-fültisztítópálcika (mielött valaki megint megszólna a köldökcsonk ápolásához kell, nem a baba fülében való turkáláshoz)

-lázmérő

-hajkefe

-olló

-orszívó


Kelengye:

-15-20 db textilpelenka (javasolnám hogy inkább 30-35 darabot szerezz be. kb 10 darab van egyszerre használatban - kiságyban, pelenkázón, babakocsiba, mérlegen és egyéb helyeken - és hamar balesetes - pisis, kakis lesz vagy épp lebukja - 10 darabbal meg nem indít az ember mosógépet)

-eldobható pelenka méret szerint (én a 2-es méretet vettem 3-6 kg-ig, már uh-n nagynak becsülték a babám, az is lett 3860 grammal)

-5-6 body

-2-2 db vékony és vastag sapka

-2db kabát (1 vastag, 1 vékony)

-5-6 db rugdalózó

-hálózsák

-2db fürdőlepedő

-2db pléd (1 vastag, 1 vékony)

-3db lepedő

-5db előke

-kiskád

-pelenkázó

-kiságy, matrac

-babakocsi

2015. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos!:)
2015. szept. 19. 21:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló listájához még hozzáírnám az autós hordozót (nekünk ugyan nincs autónk, de mindenképpen veszünk, hiszen attól még tuti fogunk autóban utazni, pl. szülőkkel, vagy taxival), otthon is jó szolgálatot tehet, én a fiammal sokat használtam a lakásban is, úgyhogy a másodiknak is lesz. Illetve cumisüveget sem árt venni, legalább egyet vagy kettőt, hacsak nem ellenzed nagyon. Lehet, hogy nem lesz rá szükség, de ki tudja, lehet, hogy kelleni fog, és ne éjjel (vagy vasárnap, amikor ugyebár most már képtelenség vásárolni) kelljen érte szaladgálni. Ugyanígy vagyok a tápszerrel is, mondjuk azt a gyerekorvos majd úgyis felírja. Engem megnyugtat, ha ki van váltva, és ott van a polcon, még ha soha ki sem bontjuk.

Más nem jut most eszembe, de én ezeket még mindenképpen beszerzem.

Ja, de tudom, hogy még mit akartam, nálam a babakocsi mellett alap, hogy veszek valamilyen egyéb hordozóeszközt is, mármint olyat, amivel magamra kötve tudom hordozni a babát. Itt ugye kinek mi a szimpatikus, én nem akarom egyik típust sem propagálni, viszont szerintem nagyon praktikus, ha olyan helyre kell menned a babával, ahol pl. sok lépcső van.

2015. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :-)
2015. szept. 19. 23:03
 7/10 anonim ***** válasza:
3. válaszoló:30-35 db textilpelus?!Minek?Mihez?Nekem 3 gyerkőcöm van,a legkisebb 3 éves lesz,de soha nem volt használatban ennyi pelenka.Holott a vállamra(a születése után),a hordozóba,a babakocsiba,a kiságyba a feje alá,a dönthető etetőszékbe,a pelenkázóra is tettem.Bőven elég 15-20 darab.Én se mostam/mosok naponta,de a mai mosógépek már a ruha mennyiségéhez adagolják a vizet.Ha fél kilónyit dobsz be,ahhoz.Ha kilónyit,ahhoz.
2015. szept. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. szept. 20. 02:12
 9/10 Bella169 ***** válasza:

7-es.

Összeszámoltam. Pontosan 10 db vam egyszerre használatban. ( vállra,mérlegre, pelenkázóra, kiságyba, babakocsina 1-1, 2 a pelenkàzótáskába,es 3 van még amivel a pelenkázos vagy épp sterilizált fuccai vannak letakarva.

Ezen felül az én kislànyom bukós. Àtlag napi 6-7 textilpelus megy a szennyesbe. Nekem egészontosan 32 dbom van. Tehát kb 3 nap és ìgy is üres a szekrény ezen polca. Ha csak 20 lenne minden nap moshatnék. 15 elég se lenme egy napra. A gépem min 1 kg ruhàval indul el. 10 textilpelus meg nincs ennyi.

Ezért ìrtam 30-35-t.

2015. szept. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszii! :)
2015. szept. 20. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!