Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, ha nincs...

Kisgyerekes anyukák, ha nincs napi 8 órás munkátok, mivel egészítitek ki a családi kasszát? Adjatok ötleteket.

Figyelt kérdés
2015. szept. 20. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos még csak napi 6 órába tudok dolgozni a kislányunk miatt. Igaz már ovis de sajnos a felügyeletét nem tudjuk normálisan megoldani. A párom legtöbb esetben este fél 6 ra ér haza, mert sajnos olyan munkája van hogy egész nap az autóba ül és járja a megyét meg sokszor megyén kívül nagyobb városokba is kell mennie így nála a munka idő igaz 4 ig tart de vissza is kell érjen a telephelyre aztán még onnan szintén hazavezetni fél órát minimum.


Én engem már vártak a régi helyemen, de sajnos azt akarták hogy dolgozzak 2 műszakba 1 műszak helyett mert ameddig otthon voltam a gyerekkel addig jócskán változtak ott a dolgok és bevezették az én munka körömbe is a 2 műszakot, mert annyi meló volt, hogy egy normál délelőttös műszak 6-14 ig kevés volt már hozzá.

A gyerek mellett egyenlőre 6 órába találtam magamnak munkát, mint árufeltöltő és eladó egy helyi multi üzletbe helyezkedtem el. Ott is több műszak van meg összevissza bejárás, de ott még a jelentkezésnél beírtam és interjún is elmagyaráztam nekik hogy mettől meddig tudok maradni ott stb...


Szerencsére jó fejek voltak mert engedték hogy állandó délelőttös legyek 8-14 ig dolgozok igaz hogy az új üzletvezető már bepróbálkozott azzal hogy át tesz néha délutánra hogy ott is legyen ember de lebeszéltem róla meg is indokoltam hogy miért és felfogta nem volt semmi utána. A kollégáimat sem igazán zavarja mert van olyan aki állandó délutánosba tud csak bejárni mert délelőtt tanulni jár valahova és ez neki így pont jó ahogyan nekem is. A többieknek meg mindegy csak tudják meg időbe mikor kell menniük és ennyi. Nem keresek valami sokat de néha 2 hetente szombaton is beszoktam ugrani akkor csak 4 órába hogy legyen picivel több pénzem, akkor a gyerekünket rátudjuk bízni a szüleimre meg sokszor a párom ott tud maradni vele. A páromnak szép fizetése van de hülyére melózza magát igaz csak agyilag fárad el leginkább mert nem szakad meg de sokszor tényleg úgy esik be a házba hogy az asztalnál amikor kajál már akkor képes picit beszundikálni.


Én néha elszoktam vállalni maszekba takarítási munkákat irodákban meg heti 2 alkalommal kedden és pénteken eljárok egy közeli autószalonba takarítani hogy legyen még valami. Nem vagyunk úgy rászorulva de amikor megoldható mindketten vállalunk kisebb munkákat hogy legyen egy kis pénzünk a gyerek miatt. Ezt mindig úgy oldjuk meg hogy ne is essünk össze kimerültségünkbe, de azért egymással kettesben meg hármasban is lehessünk.

2015. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!