Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy nem jár pénz...

Van olyan, hogy nem jár pénz a táppénz első 15 napjára?

Figyelt kérdés
9es kóddal vagyok most táppénzen mikor bevittem az első papírt a munkahelyemre azt mondták,hogy az első 15napra nem kapok semmit.Ez amiatt lehet mert azt a munkáltatónak kéne fizetni és ő nem akarja?
2015. szept. 21. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetett terhessegre nem jár betegszabadság, ez lenne a 15 nap. Majd tappenzt fogsz kapni, amit a TB fizet.
2015. szept. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2015. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az első 15 munkanapra (nem naptári nap)betegszabadság jár, amit a munkáltatónak kell fizetni. Ha ezt nem fizetik ki, elgondolkodnék azon, mennyire fontos nekem ez a munkahely.
2015. szept. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Amit írtam az 8. kódra vonatkozik. Bocs! Előttem jól írták.
2015. szept. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hármas ha veszélyezettet terhesség miatt vagy táppénzen akkor nincs 15nap betegszabi ezt tudom. csak azt nem hogy akkor hogy is történik a kifizetése, de szülés előtt nagy felelőtlenség lenne felmondani szerintem mert akkor buknék mindent a táppénzt a gyedet ....szülés után meg nem tervezem,hogy visszamennék mert nem volt egy álom munkahely.
2015. szept. 21. 08:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Vidd be bátran az oephez a tp papírt, hivatalból kikérik hozzá a foglalkoztatói igazolást a munkáltatótól.
2015. szept. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nem jár.

9-es kóddal az első naptól kezdve táppénzen vagy (ezt jól tudod), és az első naptól kezdve fizetni kell.

2015. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A munkáltató nyilván keveri a tappenzt meg a betegszabadsagot. Az ő szempontjából neki valóban nincs fizetni valója arra a 15 napra: nem kapsz betegszabadsagot. A papirodat továbbítania kell az oephez és majd ők fizetnek. Mellesleg majd a munkáltató is, pár százalék táppénz hozzájárulást.
2015. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. szept. 21. 09:56
 10/10 anonim ***** válasza:
A munkáltató nem pár százalékot fizet, hanem a táppénz harmadát, és nem a munkavállalónak, hanem az oepnek.
2015. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!