Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYED alatt leszek várandós,...

Ha GYED alatt leszek várandós, de a kistesó már táppénz ideje alatt születik meg akkor a táppénz, a TGYÁS és Gyed alapja mi lesz? Ugyanaz, mint az első gyermeknél?

Figyelt kérdés

Munkaviszonyom folyamatos, most is állományban vagyok. 2011. szeptemberben született a kisfiam, bruttó 226.000Ft volt akkor a bérem, de áprilistól már táppénzen voltam. Tgyás nettó 160ezer körül volt, Gyedből plafont kapom, netto 106ezer + Csp.

Szeretnénk kistesót, így kérdésem az lenne, hogy mennyi lenne a második babónál a táppénz, a TGYÁS és a GYED, ha a kistestvér még idén nyáron a GYED alatt összejönne, majd kivenném a szabikat, és míg meg nem születik táppénzen lennék gyes helyett... ????


Időközben áthelyeztek, fizum bruttó 245.800 lett, de tudom ez nem számít hacsak vissza nem megyek 6 hónapra dolgozni, de akkor csúszna az egész és kisfiam mehetne bölcsődébe :(


Köszönöm szépen a segítségeteket!!!!


2013. jan. 14. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A táppénz alapja ugyanaz a jövedelem lenne, mint amiből a gyedet számolták anno.


A tgyás alapja a minimálbér kétszerese lenne (mivel nem lenne 180 bérezett napod), a gyed alapja pedig ugyanez.


Vagyis a jelenlegi minimálbért figyelembe véve a táppénzed nagyjából bruttó 135 lenne, a tgyásod 137200, ahogy a gyeded is.

2013. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Köszönöm szépen a gyors, pontos választ! :) Esetleg még meg tudnád nekem mondani, hogy ha mégis visszamennék arra a minimum 180 napra dolgozni, akkor mennyi lenne a TGYÁs-om, mert végül is akkor ha jól értem csak ebben lenne különbség. Vagyis mérlegelnünk max annyit kell, hogy ennyivel több TGYÁS megéri e, hogy cserébe, bölcsi, utazás, stb-vel meg kevesebb lenne....


két gyereknél az adókedvezmény is más, ugye... második babánál is igényelhető a 90. naptól?

Nagyon köszönöm!!!!!!

2013. jan. 14. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:

A két gyereknél az adókedvezmény még egyszer annyi:) VAgyis 2x 62500-al csökkenthető az adóalap.


HA visszamégy 180 napra, akkor (amennyiben nincs más jövedelem, csak ez a 245800 havonta, akkor a tgyásod bruttó 172 ezer lenne, nem 137200.


Ez nettóban kb. 25000Ft különbséget jelent, 5 és fél hónapig. A gyeden nem változtat a 180 bérezett nap megléte.

2013. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, a 91. naptól igényelhetitek a magzat után a kedvezményt.
2013. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Millió köszönet a válaszaidért! Már nagyon régóta agyalok ezen, s így már sokkal tisztább, egyszerűbb a döntés.


Végül is így 25.000Ft-tal több lenne a TGYÁS, de az 5,5 hónap és ennyibe belekerülne, hogy a gyerek bölcsődébe kerül (gondozási-, térítési díj, utazás stb. ) ráadásul kisfiam tej és tojás allergiás, így nem is ehetné azt amit a többiek, külön vihetném a tízórait, ebédet stb... Nem beszélve arról, hogy mennyiét ér ha még itthon lehetne velem. :)


Köszönöm még egyszer!!!!!

Szép napot!

2013. jan. 15. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!