Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan jelentettétek be a...

Hogyan jelentettétek be a terhességet a munkáltatónál? Nem éreztétek aljasnak magatokat?

Figyelt kérdés

Lassan 5 hetes terhes leszek, be kell jelentenem a terhességet ha az orvos is igazolja, mert a munkám egészségre ártalmas. Sok munka van, kevés az ember és én hátbatámadásnak érzem a részemről azt, hogy bővül a családom. Félek, hogy hogyan fognak reagálni, de a cégnél mindenkinek 2-3 gyereke van. Be kellett vna jelentenem, hogy hahó tervezzük a babát? A mai világban ezt nem lehet, meg mi van ha évekig nem sikerül?

Ti mit gondoltok erről?

Jövő héten hétfőn személyesen mondom el, vagy hétvégén felhívjam a közvetlen főnökömet és elmondjam?

A héten táppénzen vagyok felső légúti megbetegedés miatt, pénteken megyek nőgyógyászhoz.


2015. szept. 21. 12:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem tartozol magyarázattal senkinek sem. Ez munkakapcsolat, nem barátság vagy szerelem. Korrektül jársz el, közlöd a tényeket, ők meg elfogadják, ennyi a dolguk. Túlságosan beleéled magad az ő helyzetükbe. Nem kéne.
2015. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Szégyen és gyalázat ha bárkinek is aljasnak kell magát éreznie a világ legtermészetesebb dolga miatt!
2015. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Aljasnak????.... :O :O Nem, nem éreztem magam aljasnak mert magánéletem is van, és gyereket szülök. A főnökömnek is van gyereke, sőt az igazgatónak is...

Bármilyen is a helyzet, akármennyire sok a munka, és kevesen vagytok, ez az élet rendje. A lényeg, hogy korrekt legyél.

Én elmondtam előre, hogy mennyi ideig fogok dolgozni (természetesen ha nem lesz semmi komplikáció), vállaltam az utódom betanítását amit meg is tettem, utána is kereshettek ha bármi információ kellett tőlem.

2015. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Írásban jelentsd be,amint lehet,vetess át egy példányt.

Esetleg,azt is lehet,hogy nem táppénzre mész,hanem kérsz másik munkakört és ha nem ad akkor távolléti díj illet(ne) meg.

Én is megszívtam,napi 14 órát voltam a munkahelyemen,heti 5-6 napon át.(persze 8 órát számoltak el belőle max 9-et)

Kértem másik munkakört,nem kaptam(pedig volt más szakmám is).Ezért táppénzre mentem.

Nem kellett volna.

Tb-s től kérj segítséget,a távolléti díj több,mint a táppénz,mert az csak max 60%.

2015. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tudom, hogy igazatok van, mindig arra gondolok, hogy mással ne csesszek ki, miközben magamra kéne gondolnom, főleg jelen esetben.

Pénteken megyek orvoshoz ugye és hétfőn muszáj elmondanom, h babát várok, de ha még nem lát semmit az orvos akkor mit írjak le a munkahelyemnek, mi álljon benne? Velük is írattassam alá?

2015. szept. 21. 13:04
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem éreztem magam aljasnak. A főnököm örült neki, gratulált.

Bár én végig dolgoztam.


Ne stresszelj azon, hogy családit alapítasz. Ez az élet rendje.

2015. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
55%

írásban kell bejelenteni, mert csak akkor vagy védett hogy nem rúghatnak ki.


ne aljasság, max akkor lehetne ilyenen gondolkkodni, ha pont megbíztak volna egy magasabb beosztással és elfogadtad volna, aztán jelentenéd be

2015. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Most már nem kell írásban közölnöd a terhességet. Már akkor védett vagy, ha még te magad sem tudsz róla. Szóval akár szóban is elég.
2015. szept. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

Mi lenne ebben az aljasság? Nekem nem kellett ilyen hamar bejelentenem, mert irodai munkám van, de amikor úgy éreztem, hogy ideje, hogy tudják, akkor bementem a főnökömhöz, és elmondtam neki, hogy kisbabám lesz. Nagyon örült neki, gratulált hozzá. Mondjuk neki is van, összesen öt, igaz, már felnőttek, szóval átélte ugyanezt ő is néhányszor :)

Na jó, őt nem érte váratlanul, mert tudta, hogy babát szeretnénk, mivel nehezen jött össze, így sokat kellett orvoshoz járnom, ami miatt állandóan el kellett kéretőznöm, ezért úgy éreztem fairnek, ha elmondom, mi a helyzet. De ezt egyáltalán nem kötelező, és tényleg van olyan főnök, aki kirúgná a dolgozót, ha ilyen infó a fülébe jutna. De attól még teherbe esni egyáltalán nem aljasság a munkaadóval szemben, hanem az élet rendje.

Nálunk a 150 dolgozóból (ebből kb. 10 férfi van) most is éppen 16 fő van gyesen/gyeden, úgyhogy nálunk nem ritkák az ilyen bejelentések :)

2015. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az is bánt, hogy júniusban fizetésemelést kaptam, amiért mondjuk megdolgoztam, és ebben a szakmában így is csak a töredéke a fizumnak annak mint amit máshol adnak de értitek...Az aggaszt, hogy másik pozíció nincs, kis cég, tehát azonnal kiesek a munkából, nekik meg egyik napról a másikra emberhiányuk lesz. Mondjuk ennyi erővel akár bárki felmondhatna vagy hosszabb betegsége lehetne az is ezzel járna.
2015. szept. 21. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!