Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány hetesen jelentettétek be...

Hány hetesen jelentettétek be a családnak, hogy kisbabát vártok? Aki később, az hogy bírta ki, hogy ne mondjon semmit?

Figyelt kérdés

Szülőkre, testvérekre gondolok. Nekünk, ha ebben a hónapban sikerülne, akkor elméletileg karácsonyra kimutatná a teszt. Nagyon szép lenne karácsony este bejelenteni a családnak, de még nagyon korai is. Biztos vagyok benne, hogy a karácsonyi vacsin szóba fog jönni a na és nálatok mikor lesz baba kérdés, akkor mit mondjak? Szerintem rám lesz írva, meg az is fel fog tűnni, hogy nem iszom, pedig szoktam alkalmakkor egy pohár bort vagy sört, még 1-1 cigit is elszívok ilyen családi összejöveteleken, persze, ha lenne baba nem tenném. Egyszer már volt pozi tesztem, de pár napra rá megjött, nem lett baba belőle, örültem is, hogy nem újságoltam el senkinek.

Szerintetek hányadik hét körül jó elmondani? Mikor már van szívhang?

Ti hogy bírtátok ki, hogy ne szóljatok hamarabb?? Nekem nagyon közeli a kapcsolatom a családdal, nehéz lenne nem elmondani.


2014. dec. 11. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg egyén függő. Úgy gondolom, hogy a szűk családon belül is érdemes megvárni a 3 hónapot. Tudom, nagyon sok idő, nekem is még csak terv (szintén karácsony körülre nem várom), de így szeretnénk. Azért 3 hónap, mert addig kritikus a terhesség, utána már relatív stabilnak mondható. Akkor már egy kis ultrahang képet is lehet mellékelni. Nem fogják azt mondani, hogy "Még nagyon az elején vagy, még bármi lehet." stb.
2014. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
12. Het korul mondtuk el. En nem is akartam előbb senkinek elmondani. Amúgy egy pohár bortol semmi baja nem lesz a babának.
2014. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem semmi, hogy így kibírtatok majdnem 2 hónapot, nekem biztos nem fog menni, sajnos olyan tipusú ember vagyok, akinek midnen az arcára van írva, nem tudok hazudni se semmiben, egyből látszik rajtam.
2014. dec. 11. 19:29
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
14 hetesen jelentetük be kèt ok miatt, 7hetesen mentem dokihoz kiderült hemtomàm van azt mondta kis esèlyt làt arra hohy nem mosödik ki olyan nagy volt, de nem vèreztem 11 hetesen mentem vissza akkorra eltűnt. 14 hètre indulnak be a szervek , akkorra megvan a genetikai uh stb így 14 hetesen elmentm mèg magàn 4d uhra ott mndsn rendben vklt, a 14.èt vègèn volt karàcsony, így ezt màr megvàrtuk, ott màr úhy tudtuk bejelenteni hogy fiú unoka jön...
2014. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia. Mi meg csak tervezzuk, de ez bennem is felmerult, mert tuti kerdezgetni fogjak, mert folyamatosan kerdezgetik. En sem hiszem hogy ki fogom varni a 12 hetet. Szerintem annyit fogok varni, hogy legyen meg az elso ultrahang, meg szivhang. az kb7-8. het. Kul szuk csaladnak sztem a pozi tesztet is siman meglehet mondani. Miert ne.
2014. dec. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is a 12.hèt a határ, de van egy ismerős pár, akik Londonban laknak, így a szülők kimentek hozzájuk karácsonyozni. Nekik akkor elmodták (6 hetes terhességnél) de az összes többi családtagnak, barátnak csak a 12.hét után (testvéreknek is)
2014. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Anyukám, anyósom, apósom, testvérem és a két legjobb barátnőm már a pozitív tesztnél tudta, a többi családtag pedig akkor tudta meg, amikor orvos megállapította a terhességet.

Én úgy gondolom, hogy bármikor bármi lehet, ez nem azon múlik, hogy valaki elmondja-e vagy sem. És azért az emberek ezzel tisztában vannak, hogy az első 3 hónapban akármi lehet.

Egyébként már 4 éves múlt a kisfiunk!:)

2014. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6 hetesen mondtuk el mindenkinek. Felnőtt emberek, tudják, hogy mit jelent ez a 6. héten, és nem volt kedvünk titkolózni. A vetélés biológia és nem babona kérdése. Semmi gond nem volt amúgy, velünk örültek és ennyi.
2014. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
azt terveztem a 12. hét után mondom el. mindenkinek de nem bírtam ki, a 10. héten már tudta mindenki, akkor mondtam el. :) mi meg már 2-3 hetesen tudtuk (erősen sejtettük) párommal..
2014. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerkőcnél megvártam a 12. hetet. A sógornőm ma veszítette el a babáját, 9 hetes volt és már szétkürtölték mindenkinek :-s Most majd lehet mindenkinek magyarázkodni :-(
2014. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!